banner34

banner50

banner6

İNEGÖL BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ATAK

İNEGÖL BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ATAK

Kent 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
İNEGÖL BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ATAK
İNEGÖL BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ATAK

İNEGÖL
Bursa İnegölde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından takip eden İnegöl Belediyesi bu kapsamda e-devlet sistemine dâhil oldu. Bu uygulama ile Türkiyedeki birçok seçkin belediye arasında yerini aldıklarını belirten İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, sistemin devlet-vatandaş ilişkilerini en kısa yoldan çözen bir uygulama olduğunu söyledi.

_FOTOĞRAFLI_
"İnegöl Belediyesi ile ilgili işlemlerin birçoğu artık e-devlet ile kurulabilecek diyen Sabri Günaydın, "Resmi web sitemiz olan www.inegol.bel.tr üzerinden elektronik belediyecilik hizmeti veren İnegöl Belediyemiz, artık bu hizmetleri, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlayan www.turkiye.gov.tr adresinden de sunmaya başladı. Böylelikle belediye ile vatandaş ilişkisini daha da güçlendirmiş olduk dedi.

Uygulama ile vatandaşların bu sayfaya girdiklerinde; İnegöl Belediyesi hakkında bilgiler ve duyurulara ulaşıp, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden faydalanabileceklerini aktaran Günaydın, "vatandaşlar e-devlet üzerinden;
sicil bilgisi sorgulama
beyan bilgileri
tahsilat bilgileri
borç bilgileri sorgulama gibi işlemleri yapıp,
çevre vergisi
bina aşınma oranları
arsa rayiç değerlerini de rahatlıkla görüntüleyebilecekler dedi.

Günaydın, bunun için e-devlet şifresini kullanarak www.turkiye.gov.tr adresinde oturum açmanın yeterli olacağını belirtti.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18