banner34

banner6

Harput, 'Test Merkezi prestij açısından büyük önem taşıyor

Harput

Kent 29.10.2012, 22:00 29.10.2012, 22:00
Harput, 'Test Merkezi prestij açısından büyük önem taşıyor
Harput, "Test Merkezi prestij açısından büyük önem taşıyor
Bursa Valisi Şahabettin Harput, uzun bir süreden beri Bursada vatandaşın, kamuoyunun ve basının gündeminde olan Otomotiv Test Merkezi ile ilgili görüşlerini paylaşan yazılı bir değerlendirme yayınladı. Bu değerlendirmede Harput şu görüşlerini paylaştı: "Otomotiv Test Merkezinin ülkemizde yapılması hem maddi, hem manevi hem de prestij olarak büyük önem taşıyor. Bu istikamette Bursamızda hepinizin bildiği gibi uzun bir süreden beri Otomotiv Test Merkezinin yapımı ile alakalı çalışmalar devam ediyor.
Bu konu ile alakalı Bursada iki bölge üzerinde duruluyor. Öncelikle ve özellikle Karacabey ilçemizde Tigem arazileri üzerinde yoğunlaşılmıştı. Ancak Tarım Bakanlığımızın tarım arazilerinin zarar göreceği gerekçesiyle konuya sıcak bakmadığı ve bu konuda fazla ısrarcı olmanın zaman kaybı olacağı kanaati bizde oluştu. Biz Yenişehir bölgemizin de bu maksatla uygun olabileceğini değerlendirdik.
Bölgede yapmış olduğumuz araştırmalarda bu manada uygun arazi tespit edildi.
TSE eliyle yürütülecek olan bu projenin, Otomotiv Test Merkezi Projesinin Yenişehir bölgesinde hazırlamış olduğumuz, şu an için 2600 dönümlük bir mera arazisinin bu maksatla uygun olabileceği değerlendirilmektedir. Ben TSE ile yaptığım görüşmede yine konuyu takip eden milletvekillerimiz ile yaptığım görüşmede bir an önce bu manada Yenişehir ile alakalı bir başvurunun Valiliğimize yapılarak bölgedeki arazinin bu maksatla kullanımının talep edilmesini kendilerine ilettim. Şu anda TSEnin de olumlu baktığını belirtmek istiyorum. Şu anda bütün şartların buraya uygun göründüğünü belirtmek istiyorum.

Sayı: 860 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18