banner34

banner50

banner6

GÜLENER: 'TÜRKİYEDE İŞSİZLİK YOK MESLEKSİZLİK VAR

GÜLENER: "TÜRKİYEDE İŞSİZLİK YOK MESLEKSİZLİK VAR

Kent 10.12.2012, 22:00 10.12.2012, 22:00
GÜLENER: 'TÜRKİYEDE İŞSİZLİK YOK MESLEKSİZLİK VAR
GÜLENER: "TÜRKİYEDE İŞSİZLİK YOK MESLEKSİZLİK VAR

BURSA- Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Güleneri makine mühendisliği bölümü öğrencileri ile buluşturdu.
Deneyimlerini BTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile paylaşan Fahrettin Gülener, Makine mühendisliğinin en zor işlerden biri olduğunu söyleyen Gülener, öğrencilere işlerini benimsemeleri tavsiyesinde bulunarak, "Gerekirse makinelerin dişlilerinden biri olmalısınız diye konuştu. Kalıp tasarımcılığından Türk kalıp sektörünün öncü firmaları arasında yer alan bir Ermetal Şirketler Grubunu kurmaya kadar uzanan başarı hikayesini öğrencilerle paylaşan Gülener, "İnanmak çok önemli. Önce başaracağınza inanın. Sonrasında ise başkalarına danışmaktan çekinmeyin. Babam bana Danışan dağları aşar demişti. Ben de hep sordum ve hep danıştım şeklinde konuştu. 1975 yılında Vehbi Koç ile tanıştığını da anlatan Gülener, "Merhum Vehbi Koç ile bir araya gelmiştim. O gün bana Hayatın esası zamandır. Geç alınan karar yanlıştır demişti. Hep zamanında ve doğru kararlar vermeye çalıştım. Siz de geç kalmadan hayata atılın tavsiyesinde bulundu.
"TÜRKİYEDE İŞSİZLİK YOK MESLEKSİZLİK VAR
Türkiyede işsizlik sorununun bulunmadığına dikkat çeken Fahrettin Gülener, "Üzülerek söylüyorum ki Türkiyede işsizlik değil mesleksizlik var. İsteksizlik ve tembellik var dedi. Bir mühendisin fabrikada iş yaptırabilmesi için, o işleri yapmış olması gerektiğini de ifade eden Gülener, öğrencilere iş seçmemeleri gerektiğini söyledi. Günün dünyasının hata kabul etmediğini de sözlerine ekleyen Gülener, sözlerini şöyle sürdürdü: "10 yıl önce üretimde hata sayısı yılda bin 600dü. Günümüzde ise bu sayı 10un altına indi. Mesela Toyota bizden sıfır hata istiyor. Hata bir kere yapılır, ikincisinde de hoşgörü gösterilir; ancak daha fazlası olmaz. Global dünya bu düzeni getiriyor. Bunun çözümü sizin başarabileceğinize duyduğunuz güçlü inançtır.

Sayı: 866 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18