banner34

banner6

GENÇLER BURSANIN SANAYİSİNİ YAKINDAN TANIYOR

GENÇLER BURSANIN SANAYİSİNİ YAKINDAN TANIYOR

Kent 03.12.2012, 22:00 03.12.2012, 22:00
GENÇLER BURSANIN SANAYİSİNİ YAKINDAN TANIYOR
GENÇLER BURSANIN SANAYİSİNİ YAKINDAN TANIYOR
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN SANAYİ TEKNİK GEZİLERİ KAPSAMINDAN GENÇLER, BURSANIN GÜÇLÜ FİRMALARINI TANIMA FIRSATI ELDE EDİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi İstihdam ve Kariyer Çalışma Grubu tarafından Ermetal Şirketler Grubu ve Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezine (BUTGEM) ziyaret gerçekleştirdi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi İstihdam ve Kariyer Çalışma Grubu, gençlere Bursada faaliyet gösteren firmaları tanıtmaya devam ediyor. Sanayi Teknik Gezileri kapsamında Ermetal Şirketler Grubu ile BUTGEMi gezen Gençlik Meclisi üyelerine, Ermetal Şirketler Grubu Eğitim Sorumlusu Yüksel Çetin tarafından firmalar hakkında detaylı bilgiler verildi.

Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, Gençlik Meclisi üyelerine hayatından kesitler sunarak yılların birikimlerini anlattı. 1972 yılında Erkalıpın kurulmasının ardından Türk Otomotiv Sanayisinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda 1978 yılında Ermetal A.Ş.yi kurduklarını söyleyen Gülener, sac parça şekillendirme ve montajı konusunda Türk Otomotiv Sanayisinin öncü kuruluşlarından biri olduklarını vurguladı. Türkiyenin ilk diplomalı kalıpçılarından biri olduğunu anlatan Gülener, "Benim için ülkem varsa bende varım. Hepimiz bu ülkenin gelişmesi adına katkılar sunmalıyız. Sizler gibi pırıl pırıl gençleri gördükçe umudumu kaybetmiyorum. Gençlik Meclisi sayesinde sizlerde çözümün bir parçası oluyorsunuz. İleride hepinizi birer yatırımcı olarak görmek istiyorum dedi.
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ise, Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülenere teşekkür etti. Bursanın öncü firmalarından ve Türkiyenin en büyük 500 sanayi kuruluşundan birisi olan Ermetal A.Ş.yi yakından tanıdıklarını vurgulayan Darılmazlar, "Gerçekleştirdiğimiz teknik geziler sonucunda oluşturulan iletişim ağı sayesinde genç arkadaşlarımız kendilerine staj ve iş imkanı bulabiliyor şeklinde konuştu.

Sayı: 865 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18