banner34

banner6

En büyük sıkıntı ulaşım

En büyük sıkıntı ulaşım

Kent 01.02.2010, 22:00 01.02.2010, 22:00
En büyük sıkıntı ulaşım
En büyük sıkıntı ulaşım

Nilüfer Kent Konseyi, ilçenin ulaşım sorunlarını masaya yatırdı.
En büyük sıkıntının ulaşım olduğunu söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaşanan sorunları ortak akıl ile çözebileceklerine inandıklarını ifade etti.
Büyükşehir Belediyesinin Nilüferde görev, yetki ve sorumluluğunda 250 kilometreden fazla yol olduğunu söyleyen Bozbey, "Kısa süre önce Büyükşehirden gelen bir yazı ile bu yıl içerisinde Nilüferde toplam 100 kilometrelik yol bakım ve onarımı yapabileceklerini belirttiler. Yol genişliği 12 metreden fazlası Büyükşehirin görev ve yetkisinde olmasına rağmen biz bu rakamı 20 metreye çektik. Yani Büyükşehire ait olan onlarca kilometrelik yollara bizler hizmet götürmeye çalışıyoruz. Nilüferde sadece İzmir Yolu 35 kilometre, bu yol gidiş geliş 70 kilometre yapar. Büyükşehir bizim hangi yolumuzun onarım ve bakımını yapacak dedi.
Bursaraya dikey hatlarda otobüs güzergah ve saatlerinde yaşanan sıkıntıları Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığına ilettiklerini söyleyen Başkan Bozbey, Bursaray C etabında tasarrufa gidilerek oluşturulan yeni güzergahın ise uzun vadede daha pahalıya ve sıkıntıların artmasına neden olacağını belirtti.

Sayı: 717 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18