banner34

banner50

banner6

Dağ-Der Yönetiminden, Başkan Dündara Nezaket Ziyareti

Dağ-Der Yönetiminden

Kent 24.12.2012, 22:00 24.12.2012, 22:00
Dağ-Der Yönetiminden, Başkan Dündara Nezaket Ziyareti
Dağ-Der Yönetiminden, Başkan Dündara Nezaket Ziyareti

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçtiğimiz ay yapılan seçimlerde göreve gelen Dağ-Der Başkanı Mustafa Bay ve Yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ördekli Kültür Merkezinde gerçekleşen ziyarette Başkan Dündar, başarılı projeleri ile çok önemli bir misyon üstlenen Dağ-Derin sadece bölgeye değil, tüm Bursaya hitap ettiğini söyledi.

Bursada çok geniş bir bölgeye hitap eden Dağ-Derin, özellikle Sosyal ve Kültürel yaşamın geçmişten günümüze, geleceğe aktarılması noktasında çok önemli çalışmalara imza attığını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Dağ-Derin bu çalışmaları vatandaşlar ve kamu oyu tarafından da destekleniyor. Bu açıdan çok önemli bir misyon, görev üstlendiğinizi düşünüyorum. Sadece dağ yöresine değil, tüm Bursaya hitap eden projelerde birlikte çalışarak, Bursanın vizyon kent, marka kent olma noktasında üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız dedi.

Osmangazi Belediyesinin, tarihi ve kültürel mirasın korunup yaşatılması, tanıtılıp gelecek nesillere aktarılması adına çok önemli çalışmalara imza attığının altını çizen Dündar, "Biz, bu konudaki çalışmalarımızla, gerek yurt içi, gerek se yurt dışında örnek belediye gösterilip, bir çok ödüle layık görüldük. Tabi ki bu çalışmalarımızın, bir de sosyal ve kültürel boyutu var. Bu yöndeki çalışmalarımızı da Dağ-Der gibi STKlarla birlikte yürütüyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Dağ_Derin başarılı çalışmalarının destekçisi olacağız. Yeni yönetimi de, çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

Dağ-Der Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Bay, Bursanın en etkin Sivil Toplum kuruluşlarından birisi olan Dağ-Derin görev ve sorumluluklarının bilincinde olduğu belirtti. Bay, "Biz, bu bilinç içerisinde, sizlerle halkımız arasında bir köprü olmak istiyoruz. Bu anlamda, size ileteceğimiz bazı taleplerimizin, şahsi değil, bu sorumluluk bilinci ile iletilmiş talepler olarak değerlendirilmesini istiyoruz dedi. Osmangazi Belediyesinin, bu güne kadar kendilerine her türlü desteği verdiğini ifade eden Başkan Bay, yönetim olarak tam kadro ziyaret ettikleri Başkan Mustafa Dündardan, her yıl gerçekleştirilen fetih yürüyüşü etkinlikleri çerçevesinde, dağ yöresinin kültürünü yaşatacak projelerine, bundan sonra da destek vermesini istedi.

Sayı: 868 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18