banner34

banner6

BÜYÜKŞEHİRDEN 13 KÖYE YENİ YIL HEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİRDEN 13 KÖYE YENİ YIL HEDİYESİ

Kent 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
BÜYÜKŞEHİRDEN 13 KÖYE YENİ YIL HEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİRDEN 13 KÖYE YENİ YIL HEDİYESİ
- KESTELE BAĞLI 13 KÖY, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN 13 MİLYON TLLİK YATIRIMI İLE 2013 YILININ İLK GÜNÜNDE SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞTU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ YILA 13 MİLYON TLLİK YATIRIM AÇILIŞI İLE BAŞLADIKLARINI BELİRTEREK, BU YILIN VİZYON PROJELERİN BİR BİR AÇILACAĞI HASAT YILI OLACAĞINI KAYDETTİ.
- ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPENİN MAHALLELER KADAR KÖYLERİ DE KARIŞ KARIŞ BİLMESİNİN BURSA İÇİN BÜYÜK AVANTAJ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA – Kestele bağlı 13 köy, Büyükşehir Belediyesinin 13 milyon TLlik yatırımı ile 2013 yılının ilk gününde sağlıklı içme suyuna kavuştu. Başkan Altepe, yeni yıla 13 milyon TLlik yatırım açılışı ile başladıklarını belirterek, bu yılın vizyon projelerin bir bir açılacağı hasat yılı olacağını söyledi.

Bursanın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması amacıyla merkezin yanında ilçelerde de önemli bir altyapı hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesine bağlı 13 köyün özellikle yaz aylarında önemli bir sorun yaşadığı içme suyu problemini de ortadan kaldırıldı. Uludağ eteklerinde olmasına rağmen yaz aylarında içme suyunu tankerlerle taşımalı olarak temin eden Ümitalan, Şükraniye, Yağmurlu, Soğuksu, Seymen, Gölcük, Gölbaşı, Lütfiye, Kozluören, Şevketiye, Çataltepe, Erdoğarköy ve Turanköy Büyükşehir Belediyesinin 13 milyon TLlik yatırımıyla sağlıklı içme suyuna kavuştu. 13 köyün sağlıklı suya kavuşması nedeniyle Ümitalan Köyünde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepenin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, belde belediye başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2013 hasat yılı olacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ümitalan Köyü meydanında düzenlenen törende 2013 yılının Bursa için hizmetlerde hasat yılı olacağını söyledi. Yeni yıla 13 milyon TLlik yatırım açılışı ile başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, Bursaray Kestel hattı, stadyum, belediye binası, bilim teknoloji merkezi, deniz otobüsü, tarihi eserler, büyük meydan ve parklar, spor tesisleri gibi vizyon eserlerin bu yıl bir bir açılacağını vurguladı. Bursadaki kabuk değişiminin 2013 yılında herkes tarafından fark edileceğini ifade eden Başkan Altepe, "Hizmetleri doğu, batı, kuzey, güney demeden her bölgeye eşit şekilde yayıyoruz. İşte Kestele kurulacak Teknik Üniversite ile Uludağ Üniversitesini birbirine bağlayacak olan Bursaray hattı 31 kilometre ile Türkiyenin en uzun metro hatlarından biri olacak. Kestelde itfaiye binamızı ve yüzme havuzumuzu açmıştık. Erdoğanköy mezarlığımız tamamlandı. Kestel Kalesinin çevre düzenlemesi yanında köylerimizdeki tarihi eserlerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Sanayi Bölgesindeki yolların yapımından altyapıya kadar her alanda yoğun bir faaliyet içindeyiz. Bugüne kadar Kestele yaklaşık 30 milyon TLlik altyapı yatırımı yaptık. Bunlara ilave olarak 13 milyon TLlik yatırımla su sorununu da çözüme kavuşturmuş oluyoruz. Tüm köylerimize hayırlı olsun dedi.

Bakan Çelikten Başkana övgü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelikte AK Parti iktidarında bürokrasinin ortadan kaldırılması için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirterek, bu sayede hizmetlerin daha kısa sürede ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştığını söyledi. AK Parti iktidarı öncesi yaşanan uygulamaları hatırlatan Bakan Çelik, "Eskiden Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü diye bir kurum vardı. Bu köylerin su sorununu takip ederdi. Muhtar buradaki sorunu, dosya ile Kaymakama götürecek, oradan Valiye, oradan Ankaraya ve Genel Müdürlüğe gelecek. Araya hatırlı kişileri sokabilirseniz sonuca ulaşacaksınız, dosya tekrar Valiye Kaymakama ve son olarak köye gelecek ve siz suya kavuşmayı bekleyecektiniz. Bu anlayışla yürüyordu işler. Biz ne yaptık, bir kalemde Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünü kaydırdık ve hizmetler yerinden özel idare ile yürüsün dedik. Yine bazı aksamalar olunca dedik ki 2 meclise gerek yol işler tek meclisten Büyükşehir Belediyesinden yürüdük dedik. Bundan sonra vatandaşla yönetici yüz yüze olacak. Ama sizin şansınız var. İki dönem meclis üyeliği, bir dönem ilçe belediye başkanlığı ve şimdi de Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan bir kardeşimiz var. Bursadaki mahalleleri karış karış nasıl biliyorsa, tüm köylerin sorunlarını da çok iyi biliyor. Bu Bursa için büyük avantaj. Bu avantaj Bursada hizmete dönüyor diye konuştu.
Konuşmasında ülke gündemine ilişkin değerlendirmeler de yapan Bakan Çelik, Türkiyenin 30 yıldır terör belasından çok çektiğini, bu sorunun çözümü noktasında bugüne kadar atılmayan tüm adımlarını attıklarını belirterek, çözümden yana olmayanların nasıl tavır aldıklarının herkes tarafından ibretle görüldüğünü vurguladı.
Törende söz alan Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de Türkiye genelinde nasıl hizmet yağmuru yaşanıyorsa, Bursada da ulaşımdan altyapıya, sağlıktan eğitime kadar her alanda önemli yatırımların hayata geçirildiğini kaydetti.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise, yeni yasa ile bu köylerin de artık mahalle olduğunu, Büyükşehir Belediyesinin varlığının artık bu mahallelerde daha fazla hissedileceğine dikkat çekti.
Sağlıklı içme suyuna kavuşan 13 köy adına söz alan Ümitalan Köyü Muhtarı Samet Sönmez de kendileri için hayati önem taşıyan sorunun çözülmesi nedeniyle Başkan Altepeye teşekkür plaketi verdi.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Başkan Altepe ve protokol üyeleri meydana konulan vanayı çevirerek, şebeke suyunu köye vermiş oldu.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18