banner34

banner50

banner6

Bursanın ilk deniz otobüsü suya indi

Bursanın ilk deniz otobüsü suya indi

Kent 29.10.2012, 22:00 29.10.2012, 22:00
Bursanın ilk deniz otobüsü suya indi
Bursanın ilk deniz otobüsü suya indi
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Norveçten alınan 319 yolcu kapasiteli Hüdavendigar isimli deniz otobüsü, Tuzla Tersanesinde bakıma alındı.
Özelleştirmenin ardından İDOda yaşanan esnek tarifelerine yönelik olarak artan tepkiler üzerine Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları İşletmesinden Kabataş iskelesinin kullanımına yönelik sözleşmenin imzalanmasının ardından ilk gemiyi de satın aldı. Norveçten alınan 319 yolcu kapasiteli Hüdavendigar isimli deniz otobüsü, İstanbul Haydarpaşa Liman İşletmesine getirildi.
Burada gümrük kontrolleri yapılan gemi, daha sonra bakım için Tuzla Tersanesine götürüldü.
Bursanın ilk deniz otobüsü olan Hüdavendigarı, Haydarpaşa Limanında inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2 gemi daha alınmasıyla ilgili de anlaşma safhasında olduklarını söyledi. Diğer gemilerin alınmasının ardından hemen seferlerin başlatılacağını ifade eden Başkan Altepe, deniz otobüsünün içini gezdi.
Yolcu koltukları ve kaptan köşkünü inceleyen Başkan Altepe, geminin yeni olduğunu, küçük bakımlarla modern ve konforlu bir hal alacağını söyledi. Çalışmalar hakkında Buruluş Genel Müdürü Levent Fidansoydan bilgiler alan Başkan Altepe, "Bizim hedefimiz kar etmek değil. Bunun için de en iyi hizmeti vermek amacıyla tüm hazırlıklarımızı tam olarak yapmak istiyoruz. Gemilerimizin bakımlarını, gerekli düzenlemelerini yapıp, yolcu taşımaya başlayacağız dedi.

Sayı: 860 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18