banner34

banner6

'BURSA'NIN ANA DESTİNASYON OLMASI KENT İÇİN TARİHİ FIRSAT

"BURSA'NIN ANA DESTİNASYON OLMASI KENT İÇİN TARİHİ FIRSAT

Kent 31.12.2012, 22:00 31.12.2012, 22:00
'BURSA'NIN ANA DESTİNASYON OLMASI KENT İÇİN TARİHİ FIRSAT
"BURSA'NIN ANA DESTİNASYON OLMASI KENT İÇİN TARİHİ FIRSAT
Arap Ligi Turizm Örgütü'nün 2013 Bursa Ana Destinasyonu bilgilendirme toplantısı, Arap turizmcileri Bursada bir araya getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın Arap dünyası için ana destinasyon olarak ilan edilmesinin kentin tanıtımı açısından tarihi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Crowne Plaza'da gerçekleşen ve Bursa Valisi Şahabettin Harput ile Arap turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad El-Fehaid'in de katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın turizm kenti olması ve turizm pastasından hak ettiği payı alması için çalıştıklarını ifade etti.
Bursa'nın Arap dünyası için ana destinasyon olarak ilan edilmesinin tarihi bir olay olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "21 Arap ülkesinin üye olduğu Arap Turizm Örgütü'nün bir hareket planı hazırlaması, Bursa ve bölgeye olan büyük bir teveccühtür ve bizleri mutlu etmiştir. Bu durum kentimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor dedi.
Bursa'nın organizasyonla birlikte büyük fırsat yakaladığını vurgulayan Başkan Altepe, "Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Birikimleri ve özellikleri çok olan bir şehir olarak, dünya vitrininde öne çıkmak istiyoruz. Ürettiğimiz markalarla, sahip olduğumuz doğal ve kültürel zenginliklerimizle Bursayı dünyaya tanıtacağız. Bursa'nın Arap dünyası sayesinde dünya gündemine taşınması, dünya markası olmanın önemli bir adımıdır diye konuştu.

"Bursa kabuk değiştiriyor
Bursa'nın alt ve üstyapı çalışmalarıyla turizm kentine yakışır hale getirildiğini de belirten Başkan Altepe, Bursanın her alanda kabuk değiştirdiğini ve kentin tanıtımına ağırlık verildiğini kaydetti. Organizasyonun da bu çalışmaları taçlandıran güzel bir gelişme olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, "Dost, kardeş Arap ülkelerinin Türkiye ile daha da yakınlaşması, bizleri mutlu ediyor. Uzun yıllar ihmal edilen bu yakınlaşmayı daha da artıracağız şeklinde konuştu.
Bursa Valisi Şahabettin Harput ise 2013 Yılı Bursa Ana Destinasyonu'nun 2010 yılında Cidde'de toplanan Arap Birliği Turizm Örgütü tarafından ilan edildiğini hatırlattı. Harput, "Bugün Türk ve Arap alemi için büyük mutluluk yaşıyoruz. Bursa, 2013 Bursa Ana Destinasyonu ile dostluğun, kardeşliğin ve kültürel ilişkilerin gelişimine katkı sunmaya devam edecek dedi.
Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar El-Fehaid de, Bursa ile turizm ve kültürel alanlarda çalışmalar başlatmanın gelecek açısından önemli olduğuna değindi. Bursa'da kendisini evinde gibi hissettiğini dile getiren El-Fehaid, "Bu çalışmaların yansımaları önümüzdeki süreçte siyasi ve ekonomik alanlarda da kendisini gösterecek. Bu açıdan Bursa, Arap ve Türk alemi arasındaki kardeşlik ve kültürel ilişkilerin yarınlara taşınması açısından önemli bir misyon üstlenmektedir diye konuştu.

Bursa 21 Arap ülkesinde tanıtılacak
Türkiye ile Arap dünyası arasındaki kardeşlik ilişkilerini daha da ileriye taşımak amacıyla düzenlenen ve Bursa'nın 21 Arap ülkesinde tanıtılacağı destinasyon kapsamında; eğitimden spora, yerel yönetimlerden sağlığa, kültürden ekonomiye kadar birçok alanda işbirliği yapılacak. Destinasyonun ikinci tanıtım ayağı da önümüzdeki günlerde Arap Ligi delegasyonunun katılımıyla Bahreyn'de gerçekleştirilecek.

Sayı: 869 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18