banner34

banner6

'Bursadaki projelerde bizlerin DEVRE DIŞI bırakılması çok yanlış

"Bursadaki projelerde

Kent 01.02.2010, 22:00 01.02.2010, 22:00
'Bursadaki projelerde  bizlerin DEVRE DIŞI   bırakılması çok yanlış
"Bursadaki projelerde
bizlerin DEVRE DIŞI
bırakılması çok yanlış

Kısa adı BUMİAD olan Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Özaslan, sarsıcı etkileri azalan krizin bir an önce geride bırakılması için gündemin ekonomiden uzaklaştırılmaması gerektiğini söyledi.
BUMİAD Başkanı İlker Özaslan, piyasalarda yaşanan durgunluğun tüm işadamlarını zora soktuğunu ancak en büyük sıkıntının, mühendis ya da mimar olan KOBİ özellikli firmalarda yaşandığını belirtti.
Özaslan, lokomotif sektör inşaat alanında gözlenen sıkıntının TOKİnin, yabancı inşaat şirketlerinin uygulamalarından ve nakit sıkıntısından kaynaklandığını belirtti.
Krizin getirdiği talep daralmasının yanı sıra, krize rağmen Bursada gerçekleştirilen büyük inşaat yatırımlarının sevindirici olduğunu ancak yatırımların Bursa dışı kuruluşlarca yürütülmesinin Bursadaki mühendis ve mimar işadamlarını devre dışı bıraktığını ifade eden Başkan Özaslan, "Bursada teknik anlamda kendisini geliştirmiş pek çok mühendisimiz var. Bu meslektaşlarımız kendi imkanları ile birçok başarılı projeye imza atmış durumdayken Bursadaki yatırımlarda devre dışı kalmaları doğru değil, bu gelişimin kendi içimizden yetişen teknik adamlar ile gerçekleşmesi aynı zamanda Bursa'ya katma değer sağlar dedi.
Piyasalar açısından 2010 yılı için umut edilen tabloların gerçekleşmesi adına ekonomik meselelerin gündemin birinci maddesinde tutulması gerektiğini kaydeden BUMİAD?Başkanı İlker Özaslan, ülkenin şu an itibariyle içinde bulunduğu durumdan bir an evvel uzaklaşıp krizden çıkışın başladığı bu günlerde yeniden ekonomik tedbirlerin gündeme alınması ve talebin canlandırılması gerektiğini de aktardı.

Sayı: 717 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18