banner34

banner6

Bursa kamuoyu Yunuselini istiyor

Bursa kamuoyu

Kent 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Bursa kamuoyu  Yunuselini istiyor
Bursa kamuoyu
Yunuselini istiyor

Yenişehir Havaalanının geleceği tartışılırken, Bursa halkı, havaalanı ve hava ulaşımı konusundaki tavrını ortaya koydu. Bursalılar, Yunuseli Havaalanının faaliyete geçmesini ve Bursalı işadamlarının Bursa Havayollarını kurmasını istiyor.
İçerik Ofisi ile Aksoy Araştırma Şirketinin birlikte gerçekleştirdiği, "Bursa Ulaşım Araştırması başlıklı çalışmasının sonuçları açıklandı. Şubat ayı sonunda, kent merkezinde yaşayan 18-65 yaş arası 384 kişiyle yapılan çalışmada Bursalılara, ulaşımla ilgili 7 soru soruldu. "Yunuseli Havaalanının yeniden seferlere açılmasını destekliyor musunuz? sorusuna, ankete katılan Bursalıların, yüzde 90ı evet yanıtı vererek, hava ulaşımının şehir merkezinde olmasını istediklerini dile getirdi. Bu soruya katılımcıların yüzde 8i hayır, yüzde 2si de fikrim yok cevabını verdi.
Araştırmaya katılanlara, "Yenişehir Havaalanından tarifeli uçuş olması sizin için ne ifade ediyor?diye sorulduğunda ise, katılımcıların yüzde 46sı, Madem yatırım yapıldı, uçuşlar muhakkak oradan yapılmalı derken, yüzde 19u Kente çok uzak. Yenişehir'den uçacağıma deniz yoluyla İstanbul'dan uçarım, yüzde 19u, İsabetsiz ve doğru planlanmamış bir yatırım. Israr anlamsız ve yüzde 16sı da, En azından havayolu ulaşımının olmasını ifade ediyor, yanıtlarını verdi.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18