banner34

banner50

banner6

BTSOda gümrük semineri

BTSOda gümrük semineri

Kent 29.03.2010, 21:00 29.03.2010, 21:00
BTSOda gümrük semineri
BTSOda gümrük semineri

Başbakanlıka bağlı Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Toksöz, BTSO'da Bursalı sanayicilere "Dış Ticaret ve Gümrük İşlemlerinde Sonradan Kontrol Uygulamaları" hakkında bilgi verdi.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Bursa Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen bilgilendirme toplantısı, BTSO Hizmet Sarayı'nda gerçekleştirildi.
Sunum öncesinde konuşan BTSO Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz, ekonomi ve üretimde 'zaman'ın en önemli sermaye haline geldiğini belirterek, gümrük işlemlerinde bekleme süresinin azalması gerektiğini vurguladı. Yılmaz, yeni gelişmelerle birlikte gümrük işlemlerinde 10 yıl öncesinde yaşanan sorunların kalmadığını ifade ederek, "Bu yapılan uygulama gümrüklerde olan beklemeyi azaltacağı için mükelleflerin gümrükle olan ilişkilerinde birbirlerine olan güveni pekiştireceğini düşünüyoruz ve bunu son derece önemsiyoruz. İncelemelerimize göre Bursa'da da bu işlemleri yapan ve bu şekilde gümrükle muhatap olan üyelerimiz var, biliyoruz. Bu konuda da son derece iyi bir iş yaptıklarını, hakikaten ekonomiye, üretime son derece katkı sağladıklarını teşhis ettik" dedi. Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Toksöz de yapılan işlemlerin olumlu karşılanmasının Ankara'dan gelen biri olarak kendisini gururlandırdığını söyledi. Toksöz, Bursalı sanayicileri sunum eşliğinde "Dış Ticaret ve Gümrük İşlemlerinde Sonradan Kontrol Uygulamaları" ve ortaya çıkan detaylar hakkında bilgilendirdi.

Sayı: 725 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18