banner34

banner6

'Biz stadyumu sadece Bursa için yapıyoruz

"Biz stadyumu sadece Bursa için yapıyoruz

Kent 22.02.2010, 22:00 22.02.2010, 22:00
'Biz stadyumu sadece Bursa için yapıyoruz
"Biz stadyumu sadece Bursa için yapıyoruz

Başkan Altepe, Futbol Federasyonunun, Bursa Stadyumu ile ilgili değişiklik düşüncesini, "Timsahı andıran proje aynen devam ediyor şeklinde yanıtladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Futbol Federasyonunun 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasında Bursa Stadyumunun 30 bin kişi kapasiteli ve çatısı altıgen kaplama olarak belirtilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Altepe, UEFA standartlarında hazırlanan ve çatısı timsahı andıran proje ile ilgili çalışmaların aynen devam ettiğini vurguladı.
Türkiye Futbol Federasyonunun 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için UEFAya verdiği adaylık dosyasında Bursadaki stadyumun 30 bin kişi kapasiteli ve Yeşil Caminin İslami mimarisinden esinlenerek altıgen çatı kaplaması yapılacağını belirtmesi kamuoyunda şaşkınlığa sebep oldu.
Stadyumun kullanım hakkının Büyükşehir Belediyesinde olduğunu ve Bursaspora kullandırıldığını ifade eden Başkan Altepe, stadyumu yenileme projesinin herhangi bir organizasyonun parçası olmadığını, Bursaya örnek bir anıtsal yapı kazandırmak için böyle bir çalışmanın içine girdiklerini söyledi. Altepe, stadyum projesiyle ilgili olarak bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmaların Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Bakanlık ve Federasyonunun bilgisi doğrultusunda yürütüldüğünü ifade etti. Avrupa Futbol Şampiyonasıyla ilgili işlemlerin federasyon tarafından yürütüldüğünü kaydeden Altepe, "Federasyon, adaylık dosyasında karşılaşmaların yapılabileceği statları ve özelliklerini UEFAya bildirmek durumunda. Bizim projemiz tam olarak bitmediği için de herhangi bir stat projesi dosyaya konmuş olabilir. Biz 35 bin kişi kapasiteli, çatısı timsal sembollü bir stat yapacağız. Koltukların yerleştirilmesini, çimlerin hava ve ışık almasına kadar tüm planlar UEFA kriterlerine göre yapılıyor. Biz dünyada konuşulan bir stat yapacağız diye konuştu.

Sayı: 720 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18