banner34

banner6

- Başkan Dündar Kentsel Dönüşümü Anlattı

- Başkan Dündar Kentsel Dönüşümü Anlattı

Kent 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
-	Başkan Dündar Kentsel Dönüşümü Anlattı
- Başkan Dündar Kentsel Dönüşümü Anlattı
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kentsel Dönüşüm Master Plan çalışmaları hakkında Bursa Büyükşehir Belediyesinin ardından, AK Parti Osmangazi İlçe yöneticilerini de bilgilendirdi.
Ördekli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Başkan Mustafa Dündar, Kentsel Dönüşüm kelimesinin son günlerin moda deyimi olduğunu, Bursada da halkın merakla beklediği bir konu olduğunu söyledi. Osmangazi Belediyesi olarak Kentsel Dönüşüm konusunda sadece söylem değil, gerçek bir eylem planı hazırladıklarını ifade eden Başkan Dündar, "Osmangazide yapacağımız Kentsel Dönüşüm uygulaması, bilimsel verilerin ışığında hazırlanmış, kenti üstten gören, lokal değil genel bir uygulama. Bu konuda son derece titiz ve kararlı bir çalışma yürüttük dedi.
Osmangazide yapılacak uygulamanın tüm Bursayı değiştireceğini vurgulayan, çalışmalarını da bu bilinç ve duyarlılık içerisinde yürüttüklerini ifada eden Başkan Dündar, "Bursada gerçek anlamda bir Kentsel Dönüşüm için, dışarıdan hizmet satın alma yöntemiyle çok kapsamlı bir çalışma yürüttük. Kentsel dönüşüme gereksinim duyan alanları Kentsel Yenileme, Kentsel Yeniden Canlandırma, Eski haline getirme, Nitelikleştirme, Kentsel Yeniden Oluşum gerektiren alanlar olarak ayrı ayrı ele alıp değerlendirdik dedi.
Kentsel Dönüşüm Master Plan çalışmasını yürüten firma temsilcilerinin de hazır bulunduğu sunumda Başkan Dündar, "Yaptığımız çalışmalarda ulaşım, sosyo-ekonomik yapı, bina analizi, afet riski taşıyan alanların tespiti, binaların tek tek kat analizleri gibi pek çok analiz yapıldı. Kentsel Dönüşüm uygulama alanlarımız, yürütülen bu çalışmalar sonunda belirlenedi. Osmangazi'nin tamamını kapsayan bu çalışmalarımız Şehir Plancıları, Mimarlar, Harita mühendisleri, İnşaat Mühendisleri, Sosyologlar, Peyzaj mimarları, jeoloji Mühendisleri ve Ekonomistlerce yürütüldü dedi.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18