banner34

banner50

banner6

Altının yüzde 80i kredi kartıyla

Altının yüzde 80i kredi kartıyla

Kent 08.03.2010, 22:00 08.03.2010, 22:00
Altının yüzde 80i kredi kartıyla
Altının yüzde 80i kredi kartıyla

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Rıdvan Şen, altın satışlarının yüzde 80`e yakınının kredi kartıyla gerçekleştiğini söyledi.

Kuyumcular Odası`nın gerçekleştirilen genel kurulunda konuşan Rıdvan Şen, piyasadaki nakit sıkıntısına dikkat çekti. Ekonomik krizin de etkisiyle son dönemdeki altın satışlarının yüzde 80`ine yakınının kredi kartlarıyla gerçekleştirildiğini belirten Şen, ``Ödeme genellikle tek seferde yapılıyor. Bu durum piyasada paranın dönmediğini gösteriyor. Ama esnaf açısından farkeden bir durum yok`` dedi.
EN GÜVENLİ LİMAN
Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde yaşanan istikrarsızlıkların ardından altının yine en güvenli liman olarak gözüktüğünü belirten Rıdvan Şen, altındaki fiyat artışının süreceğini savundu. Şen, altının gram fiyatının 58 lirayı gördüğünü, son dönemde de 53 ila 55 lira arasında seyrettiğini kaydetti.
DÜĞÜNLERDEN ÜMİTLİYİZ
Bursa`nın otomotiv ve tekstil ağırlıklı bir il olduğuna dikkat çeken Rıdvan Şen, sanayideki iyileşmenin esnafa da yansıdığını ifade etti. Yılın ikinci yarısından itibaren piyasada iyileşme olacağı yönünde beklentileri olduğunu dile getiren Şen, şöyle devam etti: "Sevgililer Günü`nde beklediğimiz satışları gerçekleştiremedik. Ancak önümüzdeki aydan itibaren Anneler Günü, nişan, sünnet ve düğünlerin de başlamasıyla hareketli günlerin yaşanmasını ümitle bekliyoruz.
ŞEN YENİDEN BAŞKAN
Kuyumcular Odası`nın yapılan seçimine tek listeyle giren Rıdvan Şen, yeniden başkan seçildi. Atlantik Düğün Salonu`nda gerçekleştirilen genel kurulda kullanılan oyların tamamını alan Şen, başkanlık koltuğuna ikinci kez oturdu. Şen`in yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Harun Kula, Hulisi Sağıroğlu, Ridayettin Değirmen, Naim Burucular, Bülent Genç ve Aziz Artuk.

Sayı: 722 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18