banner34

banner6

- AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN MÜJDEYİ VERDİ;

- AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN MÜJDEYİ VERDİ;

Kent 26.11.2012, 22:00 26.11.2012, 22:00
- AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN MÜJDEYİ VERDİ;
- AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN MÜJDEYİ VERDİ;
- YENİCE VE CERRAH SANAYİ BÖLGELERİ ISLAH OSB OLUYOR
- 15 BİN KİŞİYE YENİ İŞ UMUDU
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin İnegölün Yenice ve Cerrah Beldelerindeki sanayi bölgelerinin Islah Organize Sanayi Bölgesi ilan edileceğini söyledi. Yakın bir gelecekte gerçekleşecek uygulama için gerekli olan enerji yatırımlarını incelemek amacıyla TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi) Bölge Müdürü Necdet Gürleri ziyaret eden Milletvekili Şahin burada yaptığı açıklamada Islah OSB statüsünde yapılacak olan İnegöl 3. OSBnin 15 bin kişiye yeni istihdam sağlayacağını vurguladı.

- "KALİTELİ VE UCUZ ENERJİ
Bursanın önemli üretim üslerinden biri olan İnegölde; Yenice ve Cerrah Beldelerindeki sanayi bölgelerinin çeşitli sorunları olduğunu söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, bu bölgelerin "Islah OB ilan edileceği müjdesini verdi. Projeyi hayata geçirmek için yaklaşık bir yıldır çalıştıklarını belirten Hüseyin Şahin, "Söz konusu bölgelerde yetersiz alt yapıyı sağlıklı hale getireceğiz ve kontrol altına alacağız dedi.
Başlatılan çalışmaların sonuçlanmak üzere olduğunu da ifade eden Hüseyin Şahin, Yenice ve Cerrahta yaklaşık 300 bin dönümlük alanda iptidai şartlarda üretim yapan büyük çaplı sanayi tesisleri olduğunu belirterek, "Bu bölgedeki sanayi tesislerinin en büyük sorununu elektrik şebekesinin sanayiye için elverişsiz olmasıdır. Sıkça meydana arızalar nedeniyle oluşan elektrik kesintileri yüzünden tesisler sağlıklı üretim yapamıyorlar ve enerjiyi OSBdeki sanayicilerden daha pahalı tüketiyorlar. Ayrıca bölgedeki arıtma tesisleri yetersiz. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için başlattığımız çalışmalarda sona çok yaklaştık. Çok kısa bir süre sonra, İnegölde 2 yeni Islah OSB kurulacak. Bu sayede bölgedeki kontrolsüz sanayileşme bitecek ve mevcut alanda yapılacak yeni tesisler ile 15 bin kişiye daha istihdam sağlanacak dedi.

- 35 MİLYON LİRLALIK YATIRIM YAPILACAK
TEİAŞ Bölge Müdürü Necdet Güleri ziyaret etmesinin amacının bölgenin enerji ihtiyacı için gerekli olan çalışmaları öğrenmek ve ihtiyaç analizi yapmak olduğunu vurgulayan Hüseyin Şahin, "Bu bölgelerde yaklaşık 35 milyon TLlik enerji yatırımı yapacağız. Projeler hazırlandı, şu anda detaylarını konuşuyoruz. Yatırım 2015 yılında bitecek. Bu proje bölgenin 50 yıllık enerji ihtiyacı karşılayacak büyüklüktedir. Ayrıca bölge sanayicilerimiz proje tamamlandığında elektriği yaklaşık yüzde 25 daha ucuza satın alarak rekabet güçlerini arttırmış olacaklar dedi.
Hazırlanan projenin detaylarını da açıklayan Hüseyin Şahin, TEİAŞın İnegöldeki tüm enerji ihtiyacını karşılamak için 380 bin voltluk indirme istasyonu yapacağını belirtti. Milletvekili Şahin İnegöl 1. OSBdeki trafo alanına; Mobilya İhtisas OSB için 100 MWA gücünde, 3 ve 4 nolu OSBler içinde 50 MWA gücünde 2 yeni trafo yapılacağını ayrıca mevcut nakil hatlarının bir bölümün yenileneceğini de kaydetti.

- "TÜRKİYENİN 2023 HEDEFLERİ İÇİN YATIRIM YAPIYORUZ.
Hüseyin Şahin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya konulan Türkiyenin 2023 yılı hedeflerinin gerçekleşmesi için çalıştıklarını da vurguladı. AK Partinin Türkiyenin üretimini artırıp güçlü ekonomiye ulaşmak için çok önemli adımlar attıklarının altını çizerek, "AK Parti icraat partisidir. Güçlü ekonomiye ulaşmak için yatımcılarımızın önünü açıp rekabet güçlerini arttırmamız gerekiyor. Yatırımcılarımız için gerekli olan alt yapının tesis edilmesi için hem çok iyi bir planlama, hemde hızlı yatırımlar yapmak gerekiyor. Islah OSBlerin amacı; enerji, yetersiz alt yapı ve çevre sorunları ile boğuşan ihtiyaçlar nedeniyle oluşmuş sanayi bölgelerini plan içine dâhil etmektir dedi.

Sayı: 864 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18