banner8

banner13

banner6

Ülkemizde ilk defa bir gazeteyi hem okuyup, hem dinleyip, hem seyredebileceksiniz...

Bundan 40 yıl önce gazetecilik mesleğine kurşun hurufat dizgi klişeden fotoğraflı patates baskı ile başladım. Yıllır içinde mesleğimizdeki gelişmeler öyle hızlı yaşandı ki ilk yıllarımızda kullandığımız yöntemler ve makineleri anlatsam yeni nesil pek anlamazlar.

İş Dünyası 26.08.2019, 21:00 26.08.2019, 21:00
Ülkemizde ilk defa bir gazeteyi hem okuyup, hem dinleyip, hem seyredebileceksiniz...
Bundan 40 yıl önce gazetecilik mesleğine kurşun hurufat dizgi klişeden fotoğraflı
patates baskı ile başladım. Yıllır içinde mesleğimizdeki gelişmeler öyle hızlı yaşandı ki ilk yıllarımızda kullandığımız yöntemler ve makineleri anlatsam yeni nesil pek anlamazlar.

Tahsin ARDIÇ
Sanırım bundan 10 yıl kadar önce, çok sevdiğim kardeşim Hasan Ali Çavuş ile yaptığımız bir söyleşide "kendimizi Ajda Pekkan'a benzetiyorum, fikirlerimi sürekli yeniliyorum demiştim.
Geldiğimiz dijital çağa ayak uydurarak geleneğimiz olan Ekohaber gazetesini geleceğe taşımak için yenilikler yaptık.
Ülkemizde ilk kez bir gazeteyi hem okuyup, hem dinleyip, hem seyredebileceksiniz
Yerel seçim süreçlerini bilirsiniz... Belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtar adayları, seçmenlerin beklentilerini karşılamak ve onların sesi olmak için yola çıkar, seçilmeleri halinde de hizmet süreleri boyunca vatandaşların taleplerini yerine getirmeye çalışırlar. İşte Gazeteniz Ekohaber de, bundan tam 24 yıl önce ‘Bursa iş dünyasının sözcüsü' olma hedefiyle yola çıkmıştı. Okuyucularının memnuniyetine talip olan Ekohaber, onların beklentileri doğrultusunda yenilikler yaptı, içerikler üretti, teknolojiyle birlikte gelişti. 1997 yılında Bursa'da, internet yayıncılığına geçen ilk gazete olma özelliğini taşıyan Ekohaberiniz, 2000'li yılların başında Bursa'da ilk dijital fotoğraf makinesini kullanan, 2010 yılında da InDesign programıyla ve PC sistemiyle sayfalarını tasarlayan ilk yerel gazete olarak teknolojiye ayak uydurdu. Gelinen süreçte Bursa'da ‘ilklerin gazetesi' olmak elbette göğsümüzü kabartıyor fakat, bu günlerde bir yıldır üzerinde titizlikle çalıştığımız ulusal anlamda bir ileri teknolojiyi uygulamanın heyecanını yaşıyoruz. Hazırlıklarımızı yaptık, deneme süreçlerini tamamladık. Ve artık sadece Bursa'da değil, Türkiye'de de okuyucusuna Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (Augmented Reality) ile hazırlanan ilk yayını sunuyoruz. Bundan böyle sayfalara dokunarak ve altını çizerek okuyan okurlarımızın yanı sıra daha teknoloji meraklısı okuyucularımız da akıllı cihazlarıyla farklı bir okuma deneyimi yaşayacak. İlk kez uygulanan bu teknoloji sayesinde; Gazetenizdeki haberleri ve reklamları hem okuyacak, hem dinleyecek, hem de izleyebileceksiniz. AR teknoloji ile ilgili sizlerle daha çok konuşacak, değerlendirecek, daha da geliştireceğiz bu konunun detaylarını proje koordinatörümüz Mehmet Samast karşı sayfamızda kaleme aldı okuyabilirsiniz. Şimdilik sizlere Murat Menteş'in ‘Kaosa Mütevazı Bir Katkı' kitabından sevdiğim bir-iki satırla ‘sevgiyle kalın' demek istiyorum. Gazetemizin amacı ikisi de değil tabii... Amacımız en az bir 24 yıl daha Bursa iş dünyasına sözcülük etmek ve beklentileri doğrultusunda birlikte büyüyüp gelişmek 24 yılda sadece çorbada tuz olmayıp, farklı baharatlar, tatlar katan çalışma arkadaşlarımıza, birbirinden değerli köşe yazarlarımıza ve kıymetli okurlarımıza şükranlarımla

Sayı: 1213 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?