banner34

banner6

banner44

banner45

Ermaksan & Aselsan iş birliği

Yarım asrı aşan köklü geçmişi ve Ar-Ge odaklı çalışmalarıyla makine sektörü-nün öncü firmalarından Ermaksan, savunma sanayinde önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Ermaksan, Aselsan ile birlikte milli lazer diyot yonga geliştirmek için çalışmalara başladı.

Haberler 22.05.2023, 17:56
Ermaksan & Aselsan iş birliği

Bursa makine sektörünün köklü firmalarından Ermaksan savunma sanayine yönelik çalışmalarıyla da bu alanda yerlileşmenin sağlanmasında önemli rol oynamaya devam ediyor.

Ermaksan, Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan Aselsan işbirliği ile hayata geçireceği proje kapsamında 885 nm milli lazer diyot yonga geliştirecek.

Ermaksan’dan yapılan açıklamada projenin başlangıç toplantısının firmanın yüksek teknoloji merkezinde yapıldığı duyuruldu. Açıklamada, “Bilimin ışığında pazarı geliştiren ve genişleten iki lider firma olarak, bu projeyle birlikte daha da ileriye adım atıyoruz.

Lazer teknolojisinin sunduğu potansiyeli derinleştirmek ve inovasyona katkıda bulunmak için heyecanlıyız. Geleceğin teknolojilerine yön veren bu projeyle, daha da güçlü ve rekabetçi bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18