banner34

banner50

banner6

Vatan Sana Canım Feda

VATAN SANA CANIM FEDA          “Hudutta nöbet tutmak herkese nasip olmaz” -6'ıncı Hudut Alayı Tören alanı duvarından “Vatan sana canım feda, Vatan sana canım feda…”  Bu haykırış ülkemin en doğusundan  Van ‘dan.   Bayrak tepenin altına konuşlanmış 6 Hudut Alayının yemin töreninden.

Gündem 03.05.2010, 21:00 03.05.2010, 21:00
Vatan Sana Canım Feda
VATAN SANA CANIM FEDA   
     
“Hudutta nöbet tutmak herkese nasip olmaz” -6'ıncı Hudut Alayı Tören alanı duvarından

“Vatan sana canım feda, Vatan sana canım feda…”  Bu haykırış ülkemin en doğusundan  Van ‘dan.  Bayrak tepenin altına konuşlanmış 6 Hudut Alayının yemin töreninden. 333. dönem askerlerimiz yürüyüş kararı sayarak tören yerine geliyorlar.
Değerli Okuyucular, 22 Nisan 2010 tarihinde vatani görevini yapan oğlum Alp'in yemin töreni için Van 'daydım. Çocuklar çakı gibi olmuş.  İstisnasız, töreni izleyen, benim gibi tüm baba ve annelerin gözleri ıslaktı. Ama hepsi de aynı şekilde gururluydu.  6 Hudut Alayının disiplini, temizliği daha alayın sınırlarına gelmeden hissediliyor. Nizamiyeden içeri girdik, güler yüzlü asker evlatlarımız tarafından karşılandık ve töreni izleyeceğimiz yerlere alındık. Hizmette hiç kusur etmediler. Adeta misafirlerinin etrafında pervane oldular. Alay sancağının tören yerini almasıyla merasim başladı. 
Bu tören öncesi, her anne gibi Alp' in annesi de küçük oğlunu merak etti.   Büyük oğlumuz Serdar, yurtdışından arayarak hem Annesini,  hem beni teselli etti. Anne kardeşimi neden merak ediyorsunuz ? Oartık Türk Ordusuna emanet.  Bu sözü tören sırasında bir kez de Alay Komutanının ağzından duymak yüreklerimize su serpti. “Alay  Komutanı   Tank Kurmay  Albay  Memduh  Hakbilir;
“Memleketimizin her köşesinden yemin töreni için gelen değerli anne ve babalar evlatlarınız sizin için ne kadar kıymetli ise bizim içinde o kadar değerlidir. Onlar artık bizim evlatlarımızdır. Davul zurna ile asker yuvasına gönderdiğiniz evlatlarınızı bizde aynı içtenlikle karşılıyoruz. … " Komutanın, 333. dönem askerlere ve ailelere hitabından sonra tören ödüllerin verilmesi ile son buldu. 
Şimdi onlar gururla görevlerini yerine getiriyorlar binlerce evladımız gibi. Sınırda nöbeti devir aldılar. Yaptıkları işin mana ve önemini bilerek sesleniyorlar;
“BEKLEDİKLERİM NE ARAÇTIR NE TOPRAKTIR. NE TAŞTIR.
BEKLEDİĞİM KARDEŞİMDİR, EVLADIMDIR, YUVAMDIR.
BEKLEDİĞİM TARİHİMDİR, NAMUSUMDUR, ANAMDIR.
BEKLEDİĞİM ŞEREFİMDİR, ÖZÜMDE VATANIMDIR.”
Şimdi bizim çocuklarımız babaları, ağabeyleri gibi askerlik görevlerini yapıyorlar. Onları önce Allah'a, sonra da muhteşem ordumuza emanet ederek biz döndük. Allah tüm evlatlarımızı esirgesin, hepsine hayırlı teskereler nasip etsin.  Âmin.
Not: Bu yazı bizim gibi asker yolu bekleyen tüm anne ve babalar içindir.
Saygılarımla 

Sayı: 730 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18