banner34

banner50

banner6

'Türkler Çine bal gibi mal satar

"Türkler Çine bal gibi mal satar

Gündem 15.02.2010, 22:00 15.02.2010, 22:00
'Türkler Çine bal gibi mal satar
"Türkler Çine bal gibi mal satar

"İki trilyon lira ithalatı olan Çine, biz ne olsa satarız. Yeter ki ne satacağımızı bilelim...

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Pariste açılan Uluslararası Hazır Giyim Kumaşları ve Aksesuarları Fuarı Texworld ile Tekstil Fuarı Premiere Vision fuarlarını ziyaret etti.
Çağlayan, Paris'deki temaslarının ilk gününde İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) çatısı altındaki İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin (İTHİB) organizasyonunda Texworld ve Premiere Vision Fuarlarına katılan Türk firmalarının stantlarını gezerek, firma temsilcileriyle sohbet etti.
Ziyaret ettiği stantlardan birinde firmanın Çin'e ilk iplik ihracatı gerçekleştiren Türk firması olduğunu anlatan Çağlayan, bunun ''Çin'e mal satılamaz'' diyenlere iyi bir cevap olduğunu söyledi.
Çağlayan, ''Çin'e Türkler bal gibi mal satarlar. 2 trilyon lira ithalatı olan ülkeye biz ne olsa satarız. Yeter ki ne satacağımızı bilelim'' dedi. Çağlayan, her iki fuardaki Türk stantlarının önünde alıcı firma temsilcilerinin, restoranlardaki gibi sıraya girdiklerini söyleyerek,"İnsanın göğsü kabarıyor. Gurur duyuyor diye konuştu. Bir firmanın standında da Fenerbahçeli olduğunu söyleyen İTHİB Başkanı İsmail Gülle'ye kırmızı, İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Biliciye de sarı ceket giydiren Bakan Çağlayan espri yaparak, ''Gelecek yıl herkesi Galatasaraylı yapacağız'' dedi.
İTHİB Başkanı İsmail Gülle de, dünyanın her tarafından markaların bu fuarları gelip izlediğini belirterek, bu fuarlara katılımın çok önemli olduğuna dikkati çekti. Bir dönem Türkiye'nin bu fuarlara alınmadığını ifade eden İsmail Gülle, kreasyon ve yaratıcılığın önemli olduğunu, bu fuarların dünya pazarlarına hitap ettiğini söyledi.
70 Türk firmasının katıldığı Premiere Vision fuarında kumaş, iplik, yine 70 Türk firmasının katıldığı Texworld fuarında da tekstil ürünleri sergileniyor.

Sayı: 719 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18