banner8

banner13

banner6

TOGG inşaatında geri sayım

TOGG inşaatında geri sayım

Gündem 09.06.2020, 00:00 09.06.2020, 00:00
TOGG inşaatında geri sayım

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından çalışmaları planlandığı biçimde sürdürülen Türkiye’nin Otomobili yatırımı Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek olan fabrika inşaatının başlayabilmesi için gerekli ÇED raporunu olumlu olarak aldı.TOGG tarafından Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretimi yapılacak olan Türkiye’nin Otomobili’nin fabrika projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu olumlu şekilde tamamlandı.

TOGG, ÇED Olumlu Raporu ardından, inşaat faaliyetlerini daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldı.

TOGG Yerli Otomobil Fabrikası ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Hasan Büyükdede ve ilgili bakanlıkların yetkilileri ile telekonferans gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yerli otomobil için çalışmalara kaldığı yerden devam edileceği mesajını verdi.

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesi ile kurulacak olan fabrika ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs, toplam 22 milyar TL yatırım ile hayata geçirilecek. Doğrudan 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika tamamlanıp üretime geçtiğinde Avrupa’nın ilk geleneksel olmayan (bünyesinde içten yanmalı araçlar üretmeyen) elektrikli araç üreticisi olacak.


Sayı: 1254 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?