banner8

banner13

banner6

Sanayinin geleceğine 600 milyon lira yatırım

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) mesleki eğitim alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. BTSO, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Bursa'daki iş dünyası kuruluşları, kamu ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi'ni kurdu.

Gündem 28.10.2019, 22:00 28.10.2019, 22:00
Sanayinin geleceğine 600 milyon lira yatırım
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) mesleki eğitim alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. BTSO, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Bursa'daki iş dünyası kuruluşları, kamu ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi'ni kurdu. Konsey, kentte mesleki eğitim alanındaki çalışmaların tek bir merkezden yürütülmesini sağlayacak.
BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa'nın ülke hedeflerine liderlik eden bir kent olduğunu söyledi. Özellikle Türkiye'nin orta-yüksek ve ileri teknolojiye geçişinde Bursa'nın en önemli katkı sağlayacak merkezlerden biri olacağını ifade eden Başkan Burkay, "Bu noktada en büyük gücümüz nitelikli insan kaynağımız olacak. İnsan kaynağının temelini de mesleki eğitim oluşturuyor. BTSO olarak eğitime bugüne kadar 600 milyon liranın üzerinde katkı yaptık. Şubat ayında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'la imzaladığımız protokolle de mesleki eğitim alanındaki çalışmalarımızı yeni bir boyuta taşıdık. Protokol kapsamında oluşturulan proje yürütme kurulu ve proje denetleme kurulunda Yönetim Kurulu, Meclis ve Komitelerimizden arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor diye konuştu.

Sayı: 1222 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?