banner34

banner50

banner6

Sanayi işbirliği

Sanayi işbirliği

Gündem 29.10.2012, 22:00 29.10.2012, 22:00
Sanayi işbirliği
BURSA- Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu, Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er ve yönetim kurulunu ziyaret etti. BUGİAD'ın dernek binasında gerçekleşen ziyarette, BUSİAD'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er ''BUSİAD Bursa'nın her zaman önde gelen derneklerinden biri. Gerek ekonomiye katkıları gerekse oluşturdukları istihdam alanları ile örnek alınabilecek bir SİAD olarak görüyoruz. Sizin tecrübelerinizi önemsiyoruz” dedi. BUGİAD'ın çalışmalarından da bahseden Er, 1993 yılında kurulan BUGİAD'ın büyümesinin çatı kuruluş olan TUSKON'la birlikte uluslararası alanda da hızlandığını belirtti.
BUSİAD'ın çalışmalarını anlatan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney ise, “BEBKA ile birlikte gerçekleştiğimiz projenin yanı sıra seminerler, kurslar ve paneller düzenliyoruz. AR-GE'yi çok önemsiyoruz. Biliyorsunuz AR-GE olmadan bir yere gelinmiyor. Bizim artık fasonculuktan çıkmamız gerekiyor” dedi.
ÜNİVERSİTELERLE ARAMIZDAKİ DUVARLARI YIKALIM
Akademik organlar ile sivil toplum örgütleri arasındaki iletişim zayıflığının yıllardır sürdüğüne dikkat çeken BUSİAD Başkanı Yöney, “ODTÜ, İTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi işadamlarıyla iç içe. Uludağ Üniversitesi'nin de bu seviyeye gelmesi lazım. İlimizde Uludağ Üniversitesi gibi bir kaynak varken bunu iyi değerlendirmek gerek” diye konuştu.
İşadamları ve üniversitenin buluşmasının önemine dikkat çeken BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er ise, “Bu konuda gelişme sağlamak için biz Bursalı işadamları olarak da bazı adımlar atmamız gerek. Üniversite hocalarımızı fabrikalarımıza davet etmeliyiz. Kurumun olduğu kadar sanayicinin de hatası var” dedi. Üniversite desteği almadan AR-GE çalışmasının oldukça zor olacağının altını çizen Başkan Er, “AR-GE kültürümüzü değiştirmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. AR-GE işini üniversite olmadan başaramayız. Üniversiteyle aramızdaki duvarları bir şekilde yıkmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sayı: 860 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18