banner8

banner6

banner17

RUMELİSİAD'da yeni başkan Zarif Alp

Rumelili Yönetici İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nin (RUMELİSİAD) yeni başkanı Zarif Alp oldu. Podyum Davet’te düzenlenen RUMELİSİAD 8.

Gündem 29.03.2021, 20:58 29.03.2021, 20:58
RUMELİSİAD'da yeni başkan Zarif Alp
Rumelili Yönetici İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nin (RUMELİSİAD) yeni başkanı Zarif Alp oldu. Podyum Davet’te düzenlenen RUMELİSİAD 8. Olağan Genel Kurulu’nda, oy birliğiyle başkanlık görevine seçilen Alp, başkanlık görevini Ömer Kumova’dan devraldı.
RUMELİSİAD 8. Olağan Genel Kurulu’na AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Esgin, Refik Özen, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Karacabey Belediye Başkanı Ai Özkan ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı.
“Hayatım boyunca iz bırakacak”
Genel kurulun açılışında konuşan RUMELİSİAD önceki dönem Başkanı Ömer Kumova, görevde olduğu 2,5 yıl süresince hedeflerinin hepsini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kumova, “Genişletilmiş yönetim kurulunda ve komitelerimizde yer alan 80’e yakan arkadaşımızla derneğimizi yaygınlaştırılmış anlayışla yönettik. Üyelerimizin hepsine ulaştık. RUMELİSİAD Başkanlığı, hayatım boyunca iz bırakacak bir dönem olacak. Zarif Alp’in ve yönetim kurulunun bu bayrağı daha yukarıya taşıyacağına inancım tam” dedi. Balkan ülkelerinin Türkiye için adeta bir hazine niteliğinde olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, RUMELİSİAD’ın bu hazineyi ortaya çıkarmak için değerli çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı. Başkan Aktaş, “RUMELİSİAD’da Zarif Alp ile başlayacak yeni dönemin hem Bursa’mıza hem de hem ekonomimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Parti Bursa Milletvekili Refik Özen de, Bursa’nın Rumeli coğrafyasından göç etmek zorunda kalan insanlara ev sahipliği yapması dolayısıyla önemli bir misyon taşıdığını söyledi.
RUMELİSİAD’ın güzel bir aile olduğunu ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ise çalışmaları için Ömer Kumova’ya teşekkür ederek, Zarif Alp’in de hem derneğe hem de Bursa’ya katkı sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi. Kendi annesinin de Kosova’dan göç ettiğini kaydeden AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de, “RUMELİSİAD gücümüze güç katıyor, Balkanlarda yaşayanlara umut oluyor” dedi.
Toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da, “Ömer Kumova başkanlık dönemi süresince başarılı işler yaptı ve görevleri her geçen gün artıyor” diye konuştu.
Güçlü ekip, birleştirici yaklaşım
Açılış konuşmalarının ardından Erkut Ocak divan başkanlığında oylamaya geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Zarif Alp’in başkan adayı olduğu yönetim kurulu göreve seçildi.
RUMELİSAD başkanlığı görevine seçilen Alp, yaptığı teşekkür konuşmasında, yeni dönemde güçlü ekip ruhu ve birleştirici yaklaşım izleyeceklerini söyledi. Alp, “Uluslararası projelerimize yenilerini ekleyerek üyelerimize katkı sağlamak ve ekonomik hacmimizi büyütmek için çalışacağız. Çok çalışmaya ve üretmeye odaklanacağız. RUMELİSİAD olarak bu ülkenin gücüne ve potansiyeline her zaman inandık. Gelecek dönemde de laf değil, icraat üreterek, ekonominin konuşulduğu bir ortam yaratacağız” dedi.
Genel kurulda ayrıca, Rumeli Evi’nin yapımına katkılarından dolayı geçmiş dönem başkanlarından Avukat Erol Kılıkçıer onursal başkanlığa layık görüldü.

Yönetim Kurulu
Zarif Alp, Murat Evke, Ayhan Korgavuş, Abidin Şakir Özen, Ersin Birnican, Ferdi Yılmaz, Erkut Ocak, Serhat Aytı, Sinan Topuk, Ali Mutlu, Pınar Özkeserli, Eyvaz Yılmaz, Suat Çokkardeş, Erhan Adalıer, Mahir Elbir, Ümit Okyay, Naime Kaşmer, Metin Yaran, Ebru Yıldırım, Sedat Atkın, Ahmet Özkayan, Mümin Dönmez, Eliz Güney, Sebahattin Fazlıoğlu, Buğra Artıç, Yusuf Levent Uğurlu, Ozan Deveci, Anıl Okan Şen, Gürol Ferik, Tamer Esigül, Cem Gönen, Serhat Girgin, Serhat Ademoğlu, Nilüfer Rüzgar, Halil Bedzeti, Gazanfer Özen, Adem Serbest

Yorumlar (0)
banner14
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?