banner34

banner50

banner6

RUMELİSİADA ANLAMLI ÖDÜL

RUMELİSİADA ANLAMLI ÖDÜL

Gündem 24.12.2012, 22:00 24.12.2012, 22:00
RUMELİSİADA ANLAMLI ÖDÜL
RUMELİSİADA ANLAMLI ÖDÜL
• Yedinci Şehir Enstitüsü Tarafından Düzenlenen 25 Yılda "Nilüferde Ezber Bozanlar Ödülleri Sahiplerini Buldu.
• RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı, Yedinci Şehir Enstitüsü Tarafından Düzenlenen "Nilüferde Ezber Bozanlar Ödülüne Layık Görüldü.
Yedinci Şehir Enstitüsü tarafından organize edilen ve Nilüfer İlçesinin gelişimine hizmet eden birçok kişinin katıldığı "Nilüferde Ezber Bozanlar Ödülleri sahiplerini buldu.
Nilüfer İlçesinin kuruluşunun 25.yıl dönümü vesilesiyle Crowne Plazada gerçekleştirilen ödül töreninde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi yer aldı.
Sosyolog Mutlu Çınarın başkanlık ettiği Yedinci Şehir Enstitüsü tarafından geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve Yıldırım ile Osmangaziye hizmet edenlerin onurlandırılıp plaket verildiği bu özel etkinliğin 3.ayağında, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazer tarafından "Ezber bozan Nilüfer" ilçesine hizmet edenlere de plaketler sunuldu.
Nilüfer İlçesinin tüm Türkiyede gıptayla takip edildiğini ve Bursaya çok önemli değer kattığını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "İlçenin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnsana hizmet etmeyi her zaman amaç edindik. Herkesin mutlu olacağı bir kent yaratmak için sürekli çalışıyoruz.1987de belediye statüsüne kavuşan Nilüferin son 13 yılına damga vurduk. Nilüferde yaşamak her zaman ayrıcalıktır dedi.
Kırcı: "Türkiye ile Balkanlar Arasında Köprü Kurmaya Devam Edeceğiz
RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı ise bu anlamlı ödüle layık görülmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursaya ve Nilüfere olan hizmetlerinin sürmeye devam edeceğini aktaran Kırcı sözlerine şu şekilde devam etti; "Balkanlarla aramızdaki köprüleri daha da sağlamlaştırmak en büyük hedefimiz. 70-80 yıl gibi bir süre soğukluğun yaşandığı kardeş balkan ülkeleriyle Türkiye arasında son yıllarda sosyal, kültürel ve ticari anlamda önemli gelişmeler yaşanıyor. Gün; kardeşlik, birliktelik ve işbirliği günüdür. Geçmişi, savaşları, hüzünleri değil yeni yatırımları, istihdam artışlarını ve kardeşliği konuşmamız gerekiyor. Geleceğimizi o bölgeyle ekonomik işbirliği üzerine inşa etmek istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz RUMELİSİAD Balkan Ekonomi Zirvesi de bu hedefimiz için çok başarılı bir adım olarak tarihe geçmiştir diyerek konuşmasını tamamladı.

Sayı: 868 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18