banner8

banner6

Otomotivde yeni rota Asya

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteği ile düzenlenen ve 5 gün süren Taylandlı ve Vietnamlı firmalar ile Türk firmalar arasında 162 online ikili iş görüşmesinin yapıldığı programa, 13 Türk firmasının yanı sıra Vietnam’dan 26, Tayland’dan 18 olmak üzere toplam 57 firma katıldı. “İhracat devam etmeli” Pandemi nedeniyle geçen yıl, yüz yüze etkinliklerini iptal ederek öncelikle Meksika, Almanya ve İngiltere’ye dijital sektörel ticaret heyeti toplantılarına imza atan OİB, 2021 yılının ilk toplantısını Vietnam ve Tayland’a gerçekleştirdi.

Gündem 15.02.2021, 20:37 15.02.2021, 20:37
Otomotivde yeni rota Asya
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteği ile düzenlenen ve 5 gün süren Taylandlı ve Vietnamlı firmalar ile Türk firmalar arasında 162 online ikili iş görüşmesinin yapıldığı programa, 13 Türk firmasının yanı sıra Vietnam’dan 26, Tayland’dan 18 olmak üzere toplam 57 firma katıldı.
“İhracat devam etmeli”
Pandemi nedeniyle geçen yıl, yüz yüze etkinliklerini iptal ederek öncelikle Meksika, Almanya ve İngiltere’ye dijital sektörel ticaret heyeti toplantılarına imza atan OİB, 2021 yılının ilk toplantısını Vietnam ve Tayland’a gerçekleştirdi. Şartlar ne olursa olsun ihracatı artırmak için çalıştıklarını ifade eden OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, üyelerinin alternatif pazarlara ulaşması adına dijital sektörel ticaret heyetleri düzenlediklerini belirtti.
Başkan Çelik, “Covid-19 pandemisiyle tüm dünyada ticaretin artmasına katkı sağlayan organizasyonlar, fuarlar ve seyahatler kısıtlandı. İhracat odaklı büyümeyi önceliklendiren biz üreticilerin, hangi şartta olursa olsun ihracatın devam etmesi için çalışması gerekiyor. Bu anlamda kriz döneminde önemi daha da artan alternatif pazarlara yönelik online programlar organize ediyoruz. Son organizasyonumuzda, Tayland ve Vietnam’dan otomotiv sektör temsilcileri ile bir araya geldik. Bu 2 ülkenin toplamda 16 milyar doları aşan otomotiv ürünleri ithalatı var. Yatırımları ile önemli potansiyele sahip bu iki ülke ile olan ticaretimizin bu toplantımızla artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?