banner34

banner6

OSMANGAZİDE 283 MİLYON TLLİK BÜTÇEYE ONAY

OSMANGAZİDE 283 MİLYON TLLİK BÜTÇEYE ONAY

Gündem 12.11.2012, 22:00 12.11.2012, 22:00
OSMANGAZİDE 283 MİLYON TLLİK BÜTÇEYE ONAY
OSMANGAZİDE 283 MİLYON TLLİK BÜTÇEYE ONAY

Osmangazi Belediyesi 2013 Mali Yılı Bütçesi 283 milyon lira olarak onaylandı. Geçen yıla göre 45 milyon liralık artış sağlanan bütçe, belediye tarihinin de rekorunu kırdı. Bütçe dağılımında yatırımlar aslan payını aldı.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündarın yönettiği Osmangazi Belediyesi Kasım Ayı Olağan Toplantısında belediyenin 2013 yılı bütçesi oylandı. MHP ve CHP Grubunun red oyu kullandığı Osmangazi Belediyesi 2013 Mali Yılı Bütçesi AK Partili üyelerin kabul oylarıyla onaylandı. 283 milyon lira olarak planlanan bütçede cari giderler yüzde 20ler civarında oluşurken yatırım ve hizmetlere ayrılan paylar ise yüzde 70in üzerinde gerçekleşti.
Bütçe görüşmelerinde CHP adına konuşan Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, önceki dönemlerde yapılan abuk sabuk işlerin bu dönem Osmangazi Belediyesinde olmadığın, borçsuz bir belediye haline geldiğini belirterek Başkan Mustafa Dündar ve yönetimine teşekkür etti. Bütçeyle ilgili eleştirilerini de dile getiren Ayradilli, zaman zaman acemilikler olduğunu ancak yönetimin bunlardan ders çıkararak aynı hataları tekrarlamadığını ifade etti. MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın da bütçe üzerinde yaptığı değerlendirmede belediye yönetimini eleştirirken, borçların ödenmesi ve artan yatırım bütçesine dikkati çekti. Aydın, MHP Grubu olarak bütçeye red oyu kullanacaklarını kaydetti.
Parti gruplarının eleştirilerini yanıtlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazide şeffaf bir yönetim sergilediklerinin altını çizdi. Seçim için değil gelecek nesiller için çaba harcadıklarının altını çizen Başkan Dündar, "Sizlerinde tespit ettiği gibi bu bir seçim bütçesi değil. Bu yatırım ve hizmet bütçesi olarak hazırlandı. Göreve geldiğimiz günden beri kaynaklarımızı vatandaşımıza en verimli olacak şekilde nasıl kullanabileceğimizin çabası içindeyiz. Sizlerin tespitleri de bu yönde. Teşekkür ediyorum dedi. Başkan Dündar, hazırlanan bütçenin gerçekçi bir bütçe olduğunu ve içinde hayali bir durumun bulunmadığını kaydetti. Başkan Dündar, "İş üretiyoruz. Şeffaf yönetim anlayışıyla hareket ederek, kaynakları en verimli şekilde kullanıyoruz. O nedenle bütçemiz büyük oranda gerçekleşiyor. Önümüzdeki dönemde belediyemizin bütçesi fazla verecek. Bu bizim gösterdiğimiz yönetim anlayışının bir sonucudur dedi.
Bütçe üzerinde konuşmaların tamamlanmasının ardından 2013 Mali Yılı Bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi. Bütçeye CHP ve MHP red, AK Parti Grubu ise kabul oyu verdi.

Sayı: 862 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18