banner34

banner6

- MÜSİADLI İŞADAMLARINDAN DUBAİ ÇIKARMASI

- MÜSİADLI İŞADAMLARINDAN DUBAİ ÇIKARMASI

Gündem 19.11.2012, 22:00 19.11.2012, 22:00
-	MÜSİADLI İŞADAMLARINDAN DUBAİ ÇIKARMASI
- MÜSİADLI İŞADAMLARINDAN DUBAİ ÇIKARMASI
- MÜSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ :
- 2013 YILI İLİŞKİLERİMİZ AÇISINDAN DÖNÜM NOKTASI OLACAK.
BURSA – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çepni ve beraberindeki yaklaşık 30 kişilik işadamı heyeti, bir dizi temaslarda bulunmak ve BİG5 Uluslararası İnşaat ve Yapı Fuarına katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şehirlerinden Dubaiye gitti.
Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni ve beraberindeki yaklaşık 30 kadar işadamı, Dubaide bir takım ziyaretlerde bulundular.
Dünyanın en büyük yapı fuarlarından biri olma özelliğini taşıyan The Big 5 Show Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarını da ziyaret eden MÜSİAD heyeti, Dubai Ticaret Odası tarafından düzenlenen ikili iş görüşmelerine de katıldı.
Türkiye Cumhuriyetinin Dubai Başkonsolosu Elif Çomoğlu Ülgeni makamında ziyaret eden MÜSİAD Bursa Şubesi heyeti, Dubai temasları kapsamında bazı serbest ticaret bölgeleriyle, mimari anlamda dünyanın en ünlü binalarını da incelemelerde bulundular.
--- 2013 ARAP DESTİNASYONU BURSA ---
Dubai temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, bu geziye ağırlıklı olarak inşaat sektöründen faaliyetlerde bulunan firmaların katıldığını belirtti.
Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Dubaide karşılıklı işbirlikleri yapılması adına birçok temas gerçekleştirdiklerini de ifade eden Çepni, "2013 yılında Arapların Bursayı destinasyon olarak seçmesi önemli bir adımdır. Biz de bu bağlamda Dubai T. C Başkonsolosu Eli Çomoğlu Ülgene Bursa hakkında bir brifing verdik. Başkonsolosumuza Bursalı ve Arap işadamlarının tecrübelerini birleştirerek önemli ortaklıklara imza atılabileceğini ifade ettik. Bu yüzden de 2013 yılının iki bölge için çok önemli bir yıl olacağını ve bu yılın iyi değerlendirilmesi gerektiğini kendilerine ilettik diye konuştu.
---DOĞRU PROJE İLE HAYALLER GERÇEK OLABİLİYOR---
"Dubaide hayallerin nasıl gerçeğe dönüştüğünü gördük diyen Çepni şöyle devam etti:
"Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Dubaiyi de yakından görme fırsatı ve tanıma fırsatı yakaladık. Oluşturulan bu şehir konseptini yerinde incelemek, modern bina ve inşaat alanlarını gezmek gibi programlarımız oldu. Bunları da gerçekleştirdik. Dubaide hayallerin nasıl gerçek olduğunu gördük. Hiç birşey olmayan çöl üzerinde tamamen doğru proje mantığıyla dünyanın ilgisinin çekilebileceğine bizzat şahit olduk. Dünyanın birçok ülkesinden akın akın turist mimari yapıları görmeye geliyor, gezmek için günler öncesinden rezervasyon yaptırıyorlar ve çok ciddi meblağlar ödüyorlar. İş dünyasının yeni çekim merkezi haline gelen bir bölge olan Dubaiyi gezmenin Türk ve Bursalı sanayicilere ilham kaynağı olacağını düşünüyorum.

Sayı: 863 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18