banner34

banner6

MÜSİAD Fuarında Bursa şov yaptı

MÜSİAD Fuarında Bursa şov yaptı

Gündem 15.10.2012, 21:00 15.10.2012, 21:00
MÜSİAD Fuarında Bursa şov yaptı
MÜSİAD Fuarında Bursa şov yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın açılışını gerçekleştirdiği MÜSİAD 14. Uluslararası Fuarı ile 16. Uluslararası İş Forumu, Bursalı üyelerin gövde gösterisine sahne oldu. Fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan 11 Bursalı firma, olumlu bağlantılarla dönmeyi başardı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından CNR Expo Centerda düzenlenen ve bu yıl 5 salonda ve 4 temel sektörde iş adamlarını buluşturan fuar, toplamda 45 bin metrekarelik alanda gerçekleştirildi. 565'i yerli, 125'i yabancı firma ve 45'i STK olmak üzere toplamda 735 katılımcının yer aldığı fuarda, Bursalı işadamlarının standları oldukça ilgi gördü. Fuara son derece özenli hazırlanan ve hiçbir masraftan kaçınmayan MÜSİAD Bursa Üyesi 11 firma, katılımcıların ilgisine layık olmayı başardı.
Hilal İpek, Destek Patent, Şener Pekmez, Yepsan, Capri Soğutma, Hibaş Tekstil, Ar Group, Hünkar Şekerleme, N Desing, Yasin Sucukları ve Dalgıç Yangını fuarda yalnız bırakmayan MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, standları tek tek gezdi. Katılımcı üyeleri tebrik edip hayırlı işler dileyen MÜSİAD Bursa yönetimi, firma sahiplerini verdikleri plaketlerle de motive etmeyi başardı.
Fuarda bu sene istedikleri çoğunlukla katılamadıklarını belirten MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, yer sıkıntısına dikkat çekti. Fuara katılmak isteyip de açıkta kalan bir bu kadar daha Bursa üyesi bulunduğuna işaret eden Hasan Çepni, "Katılamayan firmalarımız için ikili iş görüşme olanakları hazırladık ve onları potansiyel müşterileri ile buluşturduk. Tüm sektörlerden çok sayıda katılımcı yer aldığı için çok ilgi gören bu fuar, ticari hacimlerimize hacim katmayı başarmıştır. Firmalarımız özellikle de ihracat anlamında atağa geçeceklerdir. Çünkü alternatif olarak nitelendirdiğimiz pazarlardan gelen yabancı ziyaretçilerimiz üreticilerimizin her biriyle ayrı ayrı görüşebilme imkanı buldu. Çok somut bağlantılarla dönen üyelerimiz, önümüzdeki süreçte aldıkları siparişleri yetiştirmeye çalışacaklar. Bu da Bursa için son derece olumlu bir ekonomik gelişmedir. Önümüzdeki yıl açılacak yeni hollerle sayıca fazla yer almayı hedefliyoruz diye konuştu.

Sayı: 858 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18