banner8

banner6

MKP OSB'de elektrik sorunu sona eriyor

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (MKP OSB) 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı, MKP Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda, Cevdet Çağal Divan Başkanlığı’nda yapıldı.

Gündem 21.09.2020, 13:15 21.09.2020, 13:15
MKP OSB'de elektrik  sorunu sona eriyor
Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (MKP OSB) 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı, MKP Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda, Cevdet Çağal Divan Başkanlığı’nda yapıldı. Seçimsiz Mali Genel Kurul’da 2019 yılı faaliyetleri aktarıldı ve 2020 yılı çalışma programı ile bütçesi kabul edildi.

 

Covid-19 hızımızı kesti

MKP OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada bölge ile ilgili bilgiler verdi. Bölgedeki toplam 62 parselin tamamının yatırımcıya tahsisli olduğunu belirten Kalın, “OSB ilave alandan Eruslu Sağlık Ürünleri AŞ’ne hijyen ürünleri imalatı konusunda faaliyet göstermek üzere 455.739 metrekarelik alanın ön tahsisi yapılmıştır.Belirtilen firmanın da faaliyete geçmesi ile birlikte bölgede 1.300 kişilik mevcut istihdam toplamda 2.800 ila 3.000 kişi aralığına yükselecektir. Toplam olarak 250 milyon dolarlık yatırım yapılacaktır’’ dedi. 2020 yılına sanayi olarak hızlı ve iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Kalın, “Ancak Mart ayından sonra pandemi nedeniyle hızımız kesildi. Ağustos ayında ancak elektrik ve diğer tüketimlerde belirgin bir yükselişi yakaladık. Elektrik tüketimlerimizde Nisan ayında yüzde 46, Mayıs ayında yüzde 38 azalma oldu. Ağustos ayında ışığı yeniden gördük ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artış noktasına geldik. Umarız bu ivme devam eder’’ dedi.

 

Enerji nakil hatları yeraltına alınıyor

MKP OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın’ın konuşmasının ardından 2019 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu, Bilanço ve Gelir-Gider Tabloları görüşülüp kabul edildi. Genel Kurulda MKP OSB’nin 2020 yılı tahmini bütçesi 69,9 milyon lira olarak kabul edildi.

Ayrıca elektrik dağıtım şebekesinin yer altına alınması ile ilgili proje genel kurul tarafından kabul edildi. MKP OSB havai hat olan elektrik dağıtım sistemini etap etap yer altına alacak.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu