banner8

banner6

banner17

Meslek liselerine talep arttı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 59. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’na katılan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, geçen yıl 12 bin civarında öğrencinin kayıt yaptığı meslek liselerine bu yıl 20 binden fazla öğrencinin kayıt olduğunu belirterek, “Meslek liselerine artan talep takdire değer.

Gündem 28.09.2020, 19:26 28.09.2020, 19:26
Meslek liselerine talep arttı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 59. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’na katılan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, geçen yıl 12 bin civarında öğrencinin kayıt yaptığı meslek liselerine bu yıl 20 binden fazla öğrencinin kayıt olduğunu belirterek, “Meslek liselerine artan talep takdire değer. Bu başarının arkasında meslek liselerine destek olan BTSO’nun büyük payı var.” dedi.

“Eğitim kalitesinin yükselmesi için çalışıyoruz”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm sektörlerin iş kayıplarının yüksek boyutlara geldiğini söyledi. Koçaslan, “Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında eğitimin büyük katkısı var. BTSO olarak eğitimde fiziki altyapıyı ve fiziki şartları iyileştirecek projelerimizin yanısıra farklı projelerle her alandaki eğitim potansiyelimizi artırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de,  “Geçtiğimiz yıl meslek liseleri 1. sınıflarına 12 bin civarında öğrenci kaydı olmuştu. Bu sene 20 bini aştık” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner14
6
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?