banner34

banner6

Kırtasiyecilikten kurtulduk elektronik ortama geçtik

Kırtasiyecilikten kurtulduk elektronik ortama geçtik

Gündem 08.03.2010, 22:00 08.03.2010, 22:00
Kırtasiyecilikten kurtulduk elektronik ortama geçtik
Kırtasiyecilikten kurtulduk elektronik ortama geçtik

KDV iadesi ile ilgili işlemlerin elektronik ortama taşındığını belirten Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, ''Bu şekilde iadeler hızlandı. Vergi daireleri de birtakım kırtasiyecilikten kurtuldu'' dedi.
Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, KDV iadelerinde online sisteme geçildiğini söyledi.
Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından BTSO'da gerçekleştirilen KDV İadesinde Yeni Gelişmeler' konulu konferansta konuşan İbrahim Saydam, katılımcılara yeni uygulamalar hakkında bilgiler verdi. Saydam, vergi dairesi olarak mükellef odaklı, dürüst, saygılı bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek, vergi ödemenin sadece bir yükümlülük değil sorumluluk olduğunu kaydetti.
Manuel iade tarih oldu
Sürekli kendilerini yenileyerek en iyi hizmeti verme gayretinde olduklarını anlatan Saydam, "Bu kapsamda Gelir Dairesi Başkanlığı Ocak 2010 vergilendirme döneminden itibaren KDV iade talepleriyle ilgili olarak yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama ile vergi dairelerince manuel olarak yapılan ve uzunca bir zaman alan kontroller artık elektronik ortamda yapılacak. Sistemle iade işlemlerine hız gelecek diye konuştu. Bu şekilde vergi dairelerinin birtakım kırtasiyecilikten de kurtulacağını dile getiren Saydam, ayrıca KDV iade işlemlerine standart geldiğini kaydetti.
Vergi bilinci oluşmalı
BTSO Başkan Yardımcısı Ali Hazır da, verginin oldukça önemli olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Her mükellef vergisini eksiksiz bir şekilde vermeli. Vergi dairesi uzmanlarının firmaları bilgilendirmesi büyük yarar sağlar. Sanayici ve işadamları yasal olmayan yollarla kazanç sağlamak istemezler. Bu nedenle vergi bilinci herkeste oluşmalı.

Sayı: 722 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18