banner34

banner50

banner6

Kesintisiz ulaşımda atak

Kesintisiz ulaşımda atak

Gündem 29.10.2012, 22:00 29.10.2012, 22:00
Kesintisiz ulaşımda atak
Kesintisiz ulaşımda atak
Bursa Büyükşehir Belediyesi, inşaatı devam eden Bursaray Kestel hattı çalışmaları kapsamında bir taraftan Ankara yolu üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprülerini yenilerken, bir taraftan da yaklaşık 20 milyon TLye mal olacak Kestel Kavşağının da temelini attı. Başkan Altepe, kentin doğusunun da batısı gibi gelişmesi ve kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarının sözünü seçim öncesi verdiklerini hatırlatarak, "Birileri konuşup, laf üretecek, engel olacak. Biz ise gece gündüz çalışıp, hizmet üretmeye devam edeceğiz dedi.
Bursada ulaşım sorununa köklü çözümler getirmek amacıyla raylı sistem yatırımlarına ağırlık veren ve bu dönem programda olmamasına rağmen Bursaray Kestel hattındaki çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi, Kestele yaklaşık 20 milyon TLye mal olacak bir kavşak kazandırıyor. Daha önce hattın geçeceği güzergah üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprülerinin yenilenmesi çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, gelecekte aynı güzergahta bir daha çalışma yaşanmaması için Kestel Kavşağının temelini attı. Ankara yolundan hem Bursa hem Kestel girişine aynı zamanda estetik bir görüntü kazandıracak projenin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepenin yanı sıra Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç ile çok sayıda davetli katıldı.
"Laf değil hizmet üretiyoruz
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin doğusunun da batısı gibi gelişip kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarının sözünü seçim öncesi verdiklerini hatırlatarak, hayata geçirdikleri yatırımlarla kentin doğusunun da kalkınmaya başladığını söyledi. Bursaray Kestel hattının bu dönem programda olmadığını ancak konforlu ulaşımı bölge ile buluşturmak için hemen çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Altepe, hattaki çalışmalarının hızla devam ettiğini, güzergah üzerindeki üç köprünün yenilendiğini ve son olarak Kestel Kavşağının da hayata geçmesiyle kısa zaman için bölgede ulaşım sorununun tamamen ortadan kalkacağını söyledi. Kestel ve Gürsuda altyapıya 30ar milyon TLlik yatırımlar yaptıklarını, Kestele bağlı 10 köye saniyede 10 litre su temin edecek 9 milyon TLlik yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Altepe, yüzme havuzları, itfaiye binaları ve spor tesisleri ile bölgede değişimin hızla sürdüğünü vurguladı. Ulaşımdan altyapıya, tarihi mirastan spor tesislerine kadar her alanda yatırımların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Altepe, "Bizim görevimiz üretmek, geliştirmek, yatırım yapmak, eserler bırakmak. Kestel Kavşağı 14 milyon TLlik bir yatırım. Çevre yatırımlarıyla birlikte yaklaşık 20 milyon TLye mal olacak dedi.

Sayı: 860 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18