banner8

banner6

banner17

Karacabey'de topraksız tarım zamanı

Geçmişten bu yana ülkemizin en önemli tarım kentlerinden biri olan ve Karacabey Belediyesi’nin 3T vizyonu çerçevesinde örnek girişimlerin ve projelerin hayata geçirildiği Karacabey’de, tarımda yenilikçi uygulamalar tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Harmanlı Mahallesi’nde kapalı bir alanda kurdukları sistemle topraksız tarım yapan serayı ve işletmecileri ziyaret etti.

Gündem 15.03.2021, 20:34 15.03.2021, 20:34
Karacabey'de topraksız tarım zamanı
Geçmişten bu yana ülkemizin en önemli tarım kentlerinden biri olan ve Karacabey Belediyesi’nin 3T vizyonu çerçevesinde örnek girişimlerin ve projelerin hayata geçirildiği Karacabey’de, tarımda yenilikçi uygulamalar tüm hızıyla devam ediyor.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Harmanlı Mahallesi’nde kapalı bir alanda kurdukları sistemle topraksız tarım yapan serayı ve işletmecileri ziyaret etti. ‘Nerede Tarım Orada Varım’ diyerek, tarımla ilgili hassasiyetlerini her fırsatta dile getiren Özkan, bu uygulamanın gelecek nesillere örnek bir proje ve kazanç kapısı olabileceğinin altını çizdi.
Alternatif ürün çalışmaları sürüyor
Başkan Özkan, topraksız tarım yapılan seraya gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, “Harmanlı Mahallemizde kapalı alanda, serada, topraksız tarım uygulamasını Yusuf Arı isimli girişimcimiz gerçekleştirmiş vaziyette. Akdeniz marulu ile normal marullar, bu yeni sistem ile üretilmekte. Biz, bu çalışmaların başarılı olmasını temenni ediyoruz. Kendi aile eşrafından Ziraat Mühendisi Yasemin Arı ile eşi Mücahit Arı’nın kontrolünde bilimsel olarak yapılan bu çalışmalar, inşallah bölgemize örnek olacak bir çalışma haline gelecek. Topraksız tarım uygulaması kapalı serada gerçekleşiyor. Bu tarz yenilikçi uygulamalar vatandaşlarımıza örnek olacak ve yeni bir gelir kapısı kendiliğinden oluşmuş olacak” dedi.

Yorumlar (0)
banner14
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?