banner21

banner17

banner28

banner6

Gökçen havacılıkta da iddialı

Almanya Friedrichshafen’de uluslararası genel havacılığın öncü fuarı olan AERO 2022, 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fuar’da Celal Gökçen’in sahibi olduğu Aquila’nın dört kişilik modelinin prototipi büyük ilgi gördü.

Gündem 02.05.2022, 23:31
Gökçen havacılıkta da iddialı

Genel havacılık için Avrupa’nın önde gelen fuarı, AERO sektördeki ana karar vericileri, kanaat önderlerini ve binlerce havacılık meraklısını Friedrichshafen’da buluşturdu.

Fuarda Celal Gökçen’in 2015’de Almanya’da satın aldığı ve 1995’de kurulan Aquila Uluslararası Havacılık şirketinin ürettiği yeni uçak modellerinin yanında, Aquila’nın dört kişilik modelinin prototipi de ilk kez sergilendi.

İngiliz Hava Kuvvetleri pilotları başta olmak üzere eğitim için pilotlar tarafından tercih edilen, 450 metre mesafede hem kalkış hem de iniş yapabilen AQUILA, ABD, AB ve Avusturalya’da kabul gören sertifikasyon yetkilerine sahip. Dünyanın ilk zeplinini üreten ve Almanya’nın zeplin şehri olarak da bilinen Friedrichshafen’deki fuar AERO, 27-30 Nisan tarihleri arasında 4 gün sürdü.

Yorumlar (0)
27
açık
banner14
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18