banner21

banner17

banner6

‘En çevreciler’ ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çevre ile Dost Ol İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’nın kazananları, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Gündem 13.06.2022, 23:05
‘En çevreciler’ ödüllendirildi

İklim değişikliği ile mücadele kap­samında Bursa’da örnek yatırım­ları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki iyi çevre uygu­lamalarını ön plana çıkarmak ama­cıyla düzenlendiği Çevre İle Dost Ol İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’nda süreç ödül töreniyle tamamlandı.

Ödüllü projeler

Özgünlük, katılımcılık, topluma ya­rarlılık ve sürdürülebilirlik gibi kriter­leri incelenen adaylar arasından Eğitim Kurumları kategorisinin birin­cisi ‘Atık Alüminyum Polietilen (Tetra­pak) ve Pirina Kullanılarak Üretilen Polimer Kompozitlerin Mekanik Dav­ranışlarının Belirlenmesi’ projesi ile Gemlik Hisar Anadolu Lisesi oldu. Çitli Nihat Korkmaz Ortaokulu ‘Atık Ahşap­tan Aksesuara Yolculuk’ projesi ile ikinci olurken, Yenişehir Gevher Ne­sibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Doğayı Koruyorum Atık Yağlardan Sabun Yapıyorum’ projesi ile üçüncü­lük elde etti. Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi de ‘Ekolojik Okul’ projesi ile Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

Belediyeler kategorisinde ise Yıldı­rım Belediyesi ‘ÖTL’den Asfalt Üretimi’ projesi ile birincilik, Mustafakemal­paşa Belediyesi ‘Çöp Değil Bir Avuç Toprak’ projesi ile ikincilik ve Yıldırım Belediyesi ‘Sıfır Atık Hareketi’ projesi ile üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Sanayi kuruluşları kategorisinde; Demirtaş OSB Müdürlüğü ‘DOSAB Atıksu Geri Kazanım’ projesi ile, Mass Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘Yeşil Bina ile Sürdürülebilir Üretim’ projesi ile, Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. ‘Çift­likten Sofralara Çevresel Sürdürülebi­lirlik’ projesi ile, Elyaf Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘Yerel Bitki Atıklarından Elde Edilen Doğal Boyarmaddelerle Ku­maşların Endüstriyel Ölçekte Boyan­ması’ projesi ile ödül almaya hak kazandı. Hizmet sektörü kuruluşları kategorisinde, Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center ‘Atık Yağlar Nefes Oluyor’ projesi ile ödül aldı.

Sivil toplum kuruluşları kategori­sinde; Zeyniler Çalıkuşu Kadınlar Ta­rımsal Kalkınma Kooperatifi ‘Atıklar Hayat Buluyor…’ projesi ile birincilik ödülü, BEKAYKOOP ‘Atık Malzeme Kolaj Çalışması’ projesi ile ikincilik ödülü, TOSYÖV BURSA ‘Çevreci KOBİ’ projesi ile üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

Yorumlar (0)
30
açık
banner14
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18