banner8

banner13

banner6

BUSİAD'da ödül coşkusu

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) marka etkinliklerinden olan ve bu yıl 25'incisi düzenlenen BUSİAD Doğan Ersöz Ödülü ve Başarı Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Kapsamlı bir değerlendirme yapan BUSİAD Yönetim Kurulu, "2018 Doğan Ersöz Ödülü ve BUSİAD Başarı Ödülleri Yönetmeliği çerçevesinde ödül almaya hak kazanan isimleri oy birliği ile belirledi.

Gündem 18.11.2019, 22:00 18.11.2019, 22:00
BUSİAD'da ödül coşkusu
Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) marka etkinliklerinden olan ve bu yıl 25'incisi düzenlenen BUSİAD Doğan Ersöz Ödülü ve Başarı Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Kapsamlı bir değerlendirme yapan BUSİAD Yönetim Kurulu, "2018 Doğan Ersöz Ödülü ve BUSİAD Başarı Ödülleri Yönetmeliği çerçevesinde ödül almaya hak kazanan isimleri oy birliği ile belirledi.

Buna göre; 2018 Doğan Ersöz Ödülü'nü almaya hak kazanan kurum Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, BUSİAD Kültür ve Sanata Katkı Ödülü'nü almaya hak kazanan kurum Osmangazi Belediyesi, BUSİAD Meslek Ödülü'nü almaya hak kazanan kişi de Sayın Prof. Dr. Ali Ceylan oldu.

Sanayicileri ve işadamlarını teşvik etmek ve eğitim, kültür, mesleki konularda yararlı faaliyetlerde bulunan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen törene Bursa sanayisinin önde gelen isimlerinin yanı sıra BUSİAD'ın geçmiş dönem başkanları katıldı.
Törenin açılışında konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, " BUSİAD'ımız 41. yaşını da geride bıraktı. 41. yılımızda ödüllerimizin 25'incisini vermenin gururunu yaşıyoruz. Dünya ekonomik, sosyolojik ve teknolojik olarak bir dönemecin içinde. Umarım başarılı olur, yeni çağın önemli aktörleri arasında yerimizi alabiliriz. 25 yıldır da büyük yada küçük virajları aşan kişi ve kurumlara rahmetli kurucumuz Doğan Ersöz'ün adıyla ödül veriyoruz. Ayrıca farklı dallarda başarı ödülleri de veriyoruz. Bu yıl BUSİAD Kültür ve Sanata Katkı Ödülü ve BUSİAD Meslek Ödülleri'ni veriyoruz. Bu yıl Doğan Ersöz Ödülleri'ni almaya hak kazanan Karsan, elektrikli otobüs üretimiyle geleceği gören yüzde 100 yerli semayeli bir şlirket olarak bu ödülün anlamına uygun çalışmalar yaptığını gösterdi. Kültür ve Sanata Katkı Ödülü'nü alan Osmangazi Belediyesi'ni de özellikle kutluyor. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni görme şansım oldu. Gerçekten çok kıymetli bir eser bırakılmış oldu Bursa'ya. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a çok teşekkür ederim bir Bursa sevdalısı olarak.Bir ödül de içimizden birine. Yetiştirdiği öğrenciler ve yazdığı kitaplarıyla Bursa'dan ekonomiye katkıları yatsınamaz. Prof. Dr. Ali Ceylan'a BUSİAD Meslek Ödülü'nü vermekten gurur duyuyorum dedi.

Sayı: 1225 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
16
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?