banner34

banner50

banner6

Bursalı Kuruluşlara Ulusal Kalite Ödülü

Bursalı Kuruluşlara Ulusal Kalite Ödülü

Gündem 26.11.2012, 22:00 26.11.2012, 22:00
Bursalı Kuruluşlara Ulusal Kalite Ödülü
Bursalı Kuruluşlara Ulusal Kalite Ödülü

Geçtiğimiz hafta İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen 21. Kalite Kongresi kapsamında, törenle EFQM Mükemmellik Aşamalarına başvuran ve başarılı bulunan kuruluşlara belgeleri takdim edildi. Bu kuruluşlar arasında Bursadan da pek çok kuruluş yer alarak Bursanın gurur kaynağı oldu. Özel ve kamu kuruluşlarından 100e yakın kişinin katıldığı 21. Kalite Kongresi birbirinden farklı konu ve konuşmacıları ağırlarken, ödül töreni heyecan ve coşkulu sahneler yaşattı.
Ödül törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesini 21. Kalite Kongresinde KalDerden aldı. Fatma Şahin, Bakanlığın EFQM Mükemmellik Modelini uygulamasında liderlik ederek "Kalite yolculuğunda biz de varız dedi ve bu yolculukta kurumunun EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesini almaya hak kazanmasını sağladı.
Törende açıklanan sonuçlara göre;
EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesini almaya hak kazanan kuruluşlar arasında Bursadan
BPlas, Presmetal, Ali Osman Sönmez Tek. ve End. Meslek Lisesi yer aldı.
EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesini almaya hak kazanan kuruluşlar arasında yine Bursadan Ormetal yer aldı.
KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi törende yaptığı açıklamada; "Mükemmellik Aşamalarında belge almaya hak kazanan kurumlarımızı kutluyorum. İş mükemmelliğini hedefleyen bu kurumlarımız, aldıkları sonuçlarla sadece kendi kurumlarına değil, kentimize katkı sağlıyor, diğer kuruluşlara mükemmellik yolculuğunda örnek oluyor ve Bursanın adını ulusalda duyuruyor dedi.

Sayı: 864 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18