banner8

banner13

banner6

Bursa İçin Güç Birliği

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde Bursa’daki oda ve borsaların birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir geleceğe taşımak amacıyla sürdürülen ‘Ortak Akıl Toplantısı’nın 19’uncusu video-konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle dijital ortamda gerçekleştirilen Ortak Akıl Toplantısı’na, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Özer Matlı, ilçe oda ve borsa başkan ile meclis başkanları katıldı.

Gündem 19.10.2020, 20:50 19.10.2020, 20:50
Bursa İçin Güç Birliği
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde Bursa’daki oda ve borsaların birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir geleceğe taşımak amacıyla sürdürülen ‘Ortak Akıl Toplantısı’nın 19’uncusu video-konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle dijital ortamda gerçekleştirilen Ortak Akıl Toplantısı’na, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Özer Matlı, ilçe oda ve borsa başkan ile meclis başkanları katıldı. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeler ile ilgili sunumun ardından programın açılında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ortak akıl toplantısında pandemi süreci sonrasında iş dünyasının mevcut durumu ve sektörlerin taleplerini değerlendirdiklerini söyledi. “Ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda oda ve borsalar olarak azimle çalışmaya devam edeceğiz.” diyen Başkan Burkay, ortak akıl buluşmalarının sektörlerin ortak sorunlarına kalıcı çözümler getirilmesi hedefiyle gerçekleştirildiğini vurguladı.

“Destek paketleri firmaları ayakta tuttu”

Başkan Burkay, salgın sebebiyle sosyal ve toplumsal yönleriyle olduğu kadar ekonomik açıdan da önemli bir sınavdan geçildiğini söyledi. Burkay, “Bursa iş dünyamızın talepleri doğrultusunda hazırladığımız raporlar ışığında sektörlerimize sunulan destek paketleri firmalarımızı ayakta tuttu. İş dünyasının pandemi döneminin ilk 6 ayını en az hasarla atlatmasında bu hamlelerin önemli katkısı oldu.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 60 yıllık rüyası olan yerli otomobilin Bursa’da gerçeğe dönüştüğünü belirten Başkan Burkay, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) otomotiv sektöründeki yeni nesil teknolojilere geçişte itici bir güç olacağının altını çizdi.

“Bursa, bütün alanlarıyla örnek bir şehir”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve BTB Başkanı Özer Matlı da dünya ekonomilerini derinden etkileyen virüs salgını sebebiyle birçok sektörün büyük zarar gördüğünü söyledi. Özer Matlı, konuşmasında iş dünyasının gündemindeki birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Matlı, “El ele kol kola hareket ederek Bursa daha ileriye taşıyabiliriz. Bursa, bütün alanlarıyla örnek bir şehir. Bursa’nın ihracat yapısına baktığımızda Anadolu’dan daha az sorun hisseden bir şehirde yaşıyoruz. İnşallah Bursa’daki yapacağımız örnek projelerle ülkemize daha fazla fayda katkı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.Toplantıda ayrıca Gemlik TSO, Karacabey TSO, İnegöl TSO başkanları ilçe gündemindeki konularla ilgili görüş ve önerilerini aktardı.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?