banner8

banner6

Bursa değerlerini yitiriyor

İş dünyasının yanı sıra Bursa’nın eğitim, kültür ve sosyal hayatına da önemli katkıları olan değerli sanayicilerin vefatı iş dünyasında üzüntüye neden oldu. Erikli Su fabrikalarının kurucularından Nihat Aslanoba, hayırsever kimliği ile de Bursa’ya önemli katkılar sağladı.

Gündem 23.12.2020, 07:41 23.12.2020, 07:41
Bursa değerlerini yitiriyor
İş dünyasının yanı sıra Bursa’nın eğitim, kültür ve sosyal hayatına da önemli katkıları olan değerli sanayicilerin vefatı iş dünyasında üzüntüye neden oldu.
Erikli Su fabrikalarının kurucularından Nihat Aslanoba, hayırsever kimliği ile de Bursa’ya önemli katkılar sağladı. Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi, Nuri Nihat Aslanoba Turizm Meslek Lisesi ve Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Bursa’ya kazandıran Aslanoba, Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Üyeliği görevinde de bulundu. Aslonaba 83 yaşında vefat etti.
Bursa taşımacılık sektörünün en önemli firmalarından Ernas Nakliyat’ın kurucusu Erhan Nasyalçın ise Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra, Çağdaş Eğitim Kooperatifi ve Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Üyeliği’nde de bulundu. Nasyalçın, Erhan Nasyalçın İlkokulunu Bursa’ya kazandırdı.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu