banner34

banner6

BÜLENT ARINÇ'TAN RUMELİSİAD EKONOMİ ZİRVESİ'NE TAM DESTEK

BÜLENT ARINÇ'TAN RUMELİSİAD EKONOMİ ZİRVESİ'NE TAM DESTEK

Gündem 12.11.2012, 22:00 12.11.2012, 22:00
BÜLENT ARINÇ'TAN RUMELİSİAD EKONOMİ ZİRVESİ'NE TAM DESTEK
Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayicileri Derneği (RUMELİSİAD) Balkanlardan Bakanların ve iş dünyası temsilcilerinin katılımı ile 1 - 2 Aralık 2012 tarihlerinde Bursa'da Uluslararası Ekonomi Zirvesi düzenliyor.
Projeye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tam destek verdi.
Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, Bursa'da çok önemli bir zirveye ev sahipliği yapacak.
Bir süredir hazırlıkları devam eden ve TC Başbakanlık ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın desteği ve UİB, BTSO, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin proje ortaklığında gerçekleşecek bu etkinliğe Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan önemli bir destek geldi.
Arınç'tan RUMELİSİAD'a Destek Geldi
RUMELİSİAD Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Şahap Aktaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasemin Kabukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ersin Birnican, Ömer Kumova, Emir Cemal Beşkardeş ve Naime Kaşmer'in de katıldığı ziyarette proje ile ilgili bir açıklama yapan Bülent Arınç; “RUMELİSİAD'ın Balkanlar ile ekonomik ilişkilere verdiği önemi takdirle karşılıyorum. RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi, Balkanlardaki kardeşliği ekonomik anlamda da pekiştirecek önemli bir etkinlik olacaktır. Bu etkinliğe üst düzeyde katılım olacağına inanıyorum. Bizler de gerekli desteği veriyor olacağız. Hem Bursa için hem Balkanlar için çok önemli bir proje” diyerek konuşmasını tamamladı.
Aktaş : Ekonomi Köprüsü Kuruyoruz
RUMELİSİAD Başkan Yardımcısı Şahap Aktaş ise kendilerini büyük bir misafirperverlik göstererek kabul eden Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında ; “RUMELİSİAD olarak yeni dönemle birlikte çok önemli projeleri başlattık. Bu projelerden bir tanesi de geçtiğimiz yıl planlamasını yaptığımız ve artık son bölümüne yaklaştığımız RUMELİSİAD Uluslararası Ekonomi Zirvesi. Bu projede Balkan ülkelerinden birçok misafirimiz Bursa'da ekonomik ilişkileri konuşuyor olacak. Devletimizden de büyük destek alıyoruz. Yıllardır hem coğrafi hem de tarihsel bağımız olan Balkanlar ile ekonomik ilişkilerin gelişmesi adına çalışmalar yürütüyoruz. Bu proje ile de çok önemli bir hedefi yakalamış olacağız” dedi.
Ziyaretin son kısmında ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a RUMELİSİAD rozeti, Şahap Aktaş tarafından takıldı.
Ziyarette RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri'ne aynı zamanda RUMELİSİAD üyesi olan Bursa Milletvekili Önder Matlı eşlik etti.

Sayı: 862 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18