banner8

banner6

BOSAB'da altyapı sorunu bitiyor

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) Ağustos Ayı içerisinde ihalesi gerçekleştirilen 1. Etap yağmur suyu altyapı bakım çalışmaları başlatıldı.

Gündem 14.09.2020, 13:39 14.09.2020, 13:39
BOSAB'da altyapı sorunu bitiyor
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) Ağustos Ayı içerisinde ihalesi gerçekleştirilen 1.Etap yağmur suyu altyapı bakım çalışmaları başlatıldı.

 

BOSAB’ın güneyinde bulunan yedi adet havzanın yüzyıl boyunca yağabilecek yağmur oranı hesaplanarak tamamlanan 1.Etap projesinde bağlantılarla birlikte 11 bin 357 metrelik şebeke hattı bulunuyor. Toplam kapasitesi 8482 litre/saniye olan projenin 31 Aralık 2020 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.

2023’den önce altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, OSB Müteşebbis Heyet Başkanı, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın önderliğinde, DSİ, Orman Bölge ve diğer tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa hareket ederek bünyelerinde hizmet veren sanayiciler için en verimli yatırımı planladıklarını söyledi. Yılsonunda tamamlanacak olan 1. Etap sonrasında OSB’lerinin batı bölümünün yağmur suyu, kanalizasyon gibi bütün alt yapı eksiklerinin tamamlanıp,  cadde ve sokak kaplama işlerine başlamayı planladıklarını belirten Akyıldız,  2. Etap alt yapı planlarının tamamlandığını ve 2021 yılı bahar ayları içerisinde yapımına başlanacağını söyledi. Akyıldız, BOSAB Yönetim Kurulu tarafından hazırlanıp müteşebbis heyet tarafından onaylanan yatırım planları doğrultusunda 2023 yılına gelmeden OSB’lerinin hak ettiği altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayarak, Bursa’ya örnek gösterilen bir sanayi bölgesi kimliği kazandıracaklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu