banner8

banner6

banner17

Başarılı iş kadınları ödüllendirildi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 12. si gerçekleştirilen ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ pandemi nedeniyle farklı bir konseptle sahiplerini buldu.

Gündem 08.03.2021, 21:08 08.03.2021, 21:08
Başarılı iş kadınları ödüllendirildi
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 12. si gerçekleştirilen ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ pandemi nedeniyle farklı bir konseptle sahiplerini buldu. AS TV ekranlarında ve dijital platformlarda Yekta Kopan’ın sunumu ile canlı yayınlanan ödül töreninde Ulusalda Yılın En Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçilirken, Bursa’da Yılın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü ise Nermin Atalay’a verildi.
“İlham veren kadınları ödüllendiriyoruz”
Programın açılış töreninde konuşan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, 14 yıldır yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini bu senede dijital platformlar üzerinde de olsa ödül törenini gerçekleştirmenin heyecan ve onurunu yaşadığını söyledi. Dernek olarak hayata geçirdikleri tüm projelerin sürdürülebilir olması için özel bir çaba gösterdiklerini vurgulayan Başkan Oya Eroğlu; “12 yıldır ara vermeden yaptığımız Noktalama Projesi ile Üniversite öğrencisi genç kızların emin adımlarla iş hayatına hazırlanmasını amaçladık. Koçluk eğitimleri almış gönüllü BUİKAD üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesinin 3. ve 4. sınıfında okuyan kız öğrencilerine koçluk yaparak kariyer planlamalarında destek olmuş, bu Proje ile on yılda 500’den fazla kız öğrenciye ulaştık. ILO ve İŞKUR iş birliği ile gerçekleştirilen “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler; projesinin Bursa paydaşlığını üstlendik.
150 kadın girişimciye mentörlük yaptık. Bunlardan 22’si kendi işini kurdu. Hali hazırda 3 Avrupa Birliği Projesi’ne ortaklık yapıyoruz. Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak; BUSİAD ve Yeşim Tekstil ile birlikte Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun kurulmasına öncülük ettik” dedi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.
Yılın En Başarılıları Ödüllerine Kavuştu
Yapılan değerlendirmeler sonucunda ulusal kategoride Yılın Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçildi. Yılın Fark Yaratan Kadını Ödülü ise Doç. Dr. Özge Karadağ Çaman’ın oldu. Yerel kategoride Bursa’nın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü Nermim Atalay’a verildi. Bursa’nın Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Gonca Tıknaz seçilirken, Bursa’da Yılın Kadını Destekleyen Şirketi Ödülü ise Chassis Brakes International A Hitachi Group Company firmasına verildi. BUİKAD Özel Ödülü ise bu zorlu pandemi sürecinde gösterdikleri üstün özverili çalışmaları ile hayatımızda ne denli bir öneme sahip olduklarını bir kez daha bizlere gösteren tüm sağlık çalışanlarımız adına Dr. Nalan Yıldız ve Dr. İlknur Gülsün Ünal’a takdim edildi.

Yorumlar (0)
banner14
17
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?