banner34

banner50

banner6

BALKANSİADdan Selanike çıkarma

BALKANSİADdan

Gündem 15.10.2012, 21:00 15.10.2012, 21:00
BALKANSİADdan Selanike çıkarma
BALKANSİADdan
Selanike çıkarma

BALKANSİAD Heyeti, Selanike işbirliği ziyareti gerçekleştirdi. Selanik ve Ticaret Sanayi Odasında yapılan iki görüşmelere Yunanlı işadamları yoğun ilgi göstererek Türk işadamları ile el sıkıştı.
Selanik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Charıs Alexopolos Selanikte ki ticari hayatla ilgili bilgi aktardı. Selanikin 2300 yıllık tarihi geçmişi olduğunu anlatan Alexopolos, şehrin nüfusunun 1.200 bin olduğunu söyledi. Nüfusun büyük bir bölümünün ticaretle ilgilendiğini kaydeden Alexopolos, Yunanlı işadamlarının son yıllarda bölgeye büyük bir yatırım yaptığının altını çizdi.
BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin görüşmelerden sonra bir değerlendirme yaparak "Beklediğimizin de üzerinde bir ilgi ile karşılaştık. Yunanlı işadamları ikili görüşmelere büyük ilgi gösterdi. Üyelerimizden 3 ayrı sektörde faaliyet gösteren firmalarla 8 üyemiz iş anlaşması yaptı. Gezi bizim için oldukça verimli ve başarılı geçti. Her gün büyüyen adını Balkanlarda ve dünyada duyuran BALKANSİAD öncülüğünde komşumuz Yunanistana iş ve ticaret desteğimiz sürecektir dedi.

Sayı: 858 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18