banner8

banner6

ASELSAN gururlandırıyor

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantının konuğu ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr.

Gündem 25.01.2021, 20:35 25.01.2021, 20:35
ASELSAN gururlandırıyor
Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantının konuğu ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün oldu. MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay ve üyelerin yoğun katılım gösterdiği video konferansta konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “ASELSAN 2020 yılında pandemiye rağmen 450 milyon doların üzerinde ihracat sözleşmesi imzaladı. Normalleşmeyle birlikte gelecek yıllarda bu rakam daha da artacaktır” dedi. Programın açılışında konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, “ASELSAN bizim gururumuz. ASELSAN’ın sadece ekonomiye direk katkısının yanında ülkemizin milli bağımsızlığıyla alakalı vazgeçilmez olması da çok kıymetli” dedi.
“İhracat seviyemiz tatmin edici değil”
Müstakil Düşünceler toplantısının konuğu olan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün de 2020’de 70 ülkeye 331 milyon dolar ihracat yaptıklarını ancak bunun tatmin edici olmadığını söyledi. ASELSAN’ın Ar – Ge çalışmalarından da bahseden Prof. Dr. Görgün, cirolarının yüzde 7’sini Ar – Ge’ye ayırdıklarını belirterek, kendilerini Ar – Ge ve mühendislik şirketi olarak tanımladıklarını kaydetti. Ar – Ge çalışmalarında üniversiteler ile de yakın işbirliklerinin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Görgün, Uludağ Üniversitesi’nin de çalıştıkları kurumlardan biri olduğunu dile getirdi.
“Bursa’da 226 firmayla işbirliği”
ASELSAN ile Bursa arasındaki bağdan da bahseden Görgün sözlerini şöyle tamamladı; “ASELSAN şu ana kadar Bursa’da 226 firma ile çalıştı. 10 milyon dolar civarında bir iş hacmi oluştu. Son 5 yıla baktığımızda da Bursa ile ticaret hacmi, daha önceki hacimlerin 5 katına ulaşmış durumda.”

Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?