banner34

banner6

Amatör ruhunu koruyan, ilkeli değişim...

Amatör ruhunu koruyan, ilkeli değişim. .

Gündem 03.05.2010, 21:00 03.05.2010, 21:00
Amatör ruhunu koruyan, ilkeli değişim...
Amatör ruhunu koruyan, ilkeli değişim...

Bu yıl 15inci kuruluş yıldönümünü kutlayan EKOhaber, benim için apayrı bir heyecan.
Çok da uzun sayılmayacak bir süre önce aralarına aktif olarak dahil olduğum EKOhaber Ailesinin, meslek yaşamım boyunca manen desteğini her daim arkamda hissetmişimdir...
Bu destek, geçtiğimiz günlerde profesyonel bir anlaşma ile çerçevelendi ve ben Bursa basınının en genç yazı işleri müdürü olarak EKOhaber Gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendim. Benim kişisel heyecanım, EKOhaberin 15inci yılını kutluyor olmamız sebebi doğrultusunda yaşadığımız topyekün değişim ile daha da perçinlendi.
İster işletmeci, ister sanatçı, ister organizatör, ister tasarımcı, ister gurme, ister gazeteci veyahut okuyucu ya da tüketici olalım, her alanda görsel öğelerin oluşturduğu harmoni bizi etkiler. Ama gel gelelim kurumsal görsellikte yapılacak en ufak bir değişimi bile doğru yönlendirmek hayati önem taşır.
Bu açıdan yeni yüzümüzle karşınıza çıkabilmemizin uzun araştırmalar ve beyin fırtınaları sonrasında gerçekleştiğini bilmenizi isterim.
Renklerimizden, logomuzdan, kreatif çizgi ve tasarım anlayışımızdan başlayarak; içeriğimizdeki konu, araştırma ve yazı dizilerimize kadar yeni bir oluşumla bu hafta sizlerle buluşmanın gururunu yaşıyoruz.
Ekonomi gazeteciliğinde başarıyı yakalayabilmenin temel şartı, prensipli çalışma ve disiplinli bir yol haritası izlemektir. Hitap ettiğiniz okuyucu popülasyonu sizden her zaman için düzenli ve tutarlı bir ürün bekler. Bu sebeple alışılagelmiş bir sistemde yapılan değişimin, yine prensip ve disiplin sahibi bir karakter arz ederek doğru nokta vuruşları yapması çok mühimdir. Çünkü yaptığınız işe karakter kazandırıp kamuya mal ettikten sonra işiniz ile ilgili zar atamazsınız.
Yıllardır okuyucusunun bilfiil desteğiyle bugünlere gelen EKOhaber olarak, ortaya çıkardığımız yeni görsel biçimden en az bizim kadar keyif almanızı dilerim.
Kişisel iş ilkesi deyince, cevabım sahiplenme olur benim.
EKOhaber Gazetesini 15 yıldır okurlarına her hafta ulaştıran bu ekibin de başarısında yükselen en önemli unsur budur. Haberini, fotoğrafını, tasarımını, sayfasını, reklamını, baskısını, okuyucusunu ve dağıtımını sahiplenen bir ekip ruhu başarıda istikrarı getirmiştir.
Bursayı, ekonomiyi, sektörleri, şirketleri, ürünleri, fuarları, sanayi bölgelerini...
Kısacası sizleri sahiplenen gazetecilik prensibimizle, 15 yıldır duyduğunuz güveni her gün daha ileriye taşımak için çalışmaya devam ediyoruz.
Nice yılları birlikte paylaşmak dileğiyle...

Sayı: 730 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18