banner8

banner13

banner6

Aktaş: 2023 yılında halka açılmayı planlıyoruz

Şahap Aktaş, Aktaş Holding'in şu anda 500'e yakın çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü ve 2023'te halka açılmayı planladıklarını söyledi. Nilüfer Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (NİLSİAD) ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Değerler Buluşuyor, Tecrübe Konuşuyor' seminerlerinin beşinci konuğu Aktaş Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Şahap Aktaş oldu.

Gündem 04.11.2019, 22:00 04.11.2019, 22:00
Aktaş: 2023 yılında halka açılmayı planlıyoruz
Şahap Aktaş, Aktaş Holding'in şu anda 500'e yakın çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü ve 2023'te halka açılmayı planladıklarını söyledi.

Nilüfer Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (NİLSİAD) ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Değerler Buluşuyor, Tecrübe Konuşuyor' seminerlerinin beşinci konuğu Aktaş Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Şahap Aktaş oldu.
NOSAB İdari Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere; NİLSİAD Yönetim Kurulu ve NOSAB Müteşebbis Heyeti Başkanı Yalçın Aras, NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gülmez, RUMELİSİAD Başkanı Ömer Kumova, Ermetal Şirketler Grubu Kurucusu Fahrettin Gülener, NOSAB'da faaliyet gösteren çok sayıda sanayici ve iş insanı, bölgede faaliyet gösteren fabrikaların personelleri ile birlikte Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.
NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, ‘Değerler Buluşuyor, Tecrübe Konuşuyor' seminerlerinin 5'inci konuğu Şahap Aktaş'a katılımları için teşekkür etti. Şehrin önemli değerlerini ve sanayicilerini, iş dünyasıyla ve gençlerle buluşturmak için bu seminer serisini düzenlediklerini belirten NİLSİAD Yönetim Kurulu ve NOSAB Müteşebbis Heyeti Başkanı Yalçın Aras da, "Özellikle gençlerimizin şehrimizin önemli değerlerini daha yakından tanımasını çok istiyoruz dedi.

"KURUMSALLAŞMAK SADECE İSTEYEREKOLMAZ
Aktaş Holding'in şu anda 500'e yakın çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü ve 2023'te halka açılmayı planladıklarını söyleyen Aktaş Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Şahap Aktaş, kurumsallaşmanın sadece isteyerek olmadığını; çalışarak, doğru planlamayla, doğru ekip kurarak ve güvenerek olabileceğini vurguladı. Ünvanın doğru kişiye teslim edilmesi gerektiğini belirten Şahap Aktaş, "Koltuğun ve ünvanın, temsiliyet noktasının doğru kişide olması lazım, kurumsallık ancak böyle olurdedi.

EĞİTİMİN ÖNEMİNE VURGU...
Eğitimin önemine değinen Şahap Aktaş, Aktaş Eğitim Vakfı ile 2012'den bu yana yüzlerce öğrenciye burs imkanı sunduklarını belirtti. Üniversite mezunlarının iş dünyasına adapte olabilmesi için ‘Genç Usta - Çırak' projesini başlattıklarını belirten Şahap Aktaş, "Yeni mezun gençlerimizi alıp işletmemize monte ediyoruz. Bu gençler çok değerliler ve gelecekte de gittikleri yerlere değer katacaklardır. Bu projeyi çok önemsiyoruz ve bunun çok faydasını gördük. Okuyan gençler bizim için çok önemli. Hepsinin ayrı ayrı yeteneği var.Yetiştirmek, onlara iş imkanı sağlamak çok güzel bir şey. Burada arkadaşlarıma söylüyorum, sizler de gençlere böyle fırsatlar verin, onlar bizim için çok önemli ve değerli dedi.

AKTAŞ'TAN GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELER
Girişimcilere tavsiyelerde bulunan Şahap Aktaş, "Her zaman olumlu düşünceyi, pozitif bilimi ön plana çıkarırım. İşletmelerinizde pozitif bir iklimin olması için çalışın. Bu çok önemli bir konu. Çalışkan olmak, işini sevmek ve egoları bir kenara bırakmak lazım dedi.

"MARKA ÜRETMEKTE ZORLANIYORUZ
Marka yaratma konularında sıkıntılar yaşandığına değinen Şahap Aktaş şöyle devam etti: "Almanlarla yaptığımız ortaklık esnasında marka ve değer yaratmanın ne olduğunu öğrendim. Türkiye'de teknoloji ve kalite bakımından en iyi malzemeleri üretebiliyoruz, ancak en büyük sıkıntıyı pazarlama ve ürünümüzü anlatma konusunda yaşıyoruz.

"TÜRKİYE'NİN İLK KÖRÜĞÜNÜ ÜRETTİK
Şahap Aktaş, şöyle devam etti: "1967'den sonra Türkiye'nin ilk körüğünü ürettik.O günden bu yana hem bizim, hem de bizim yanımızdan ayrılıp kendine iş kuran arkadaşlarımızın katkılarıyla Bursa, körük ve komponent üretimi konusunda çok iyi bir konuma geldi.

Sayı: 1223 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?