banner34

banner6

Aktarmalı seferler yararlı olacak

Aktarmalı seferler yararlı olacak

Gündem 22.03.2010, 22:00 22.03.2010, 22:00
Aktarmalı seferler yararlı olacak
Aktarmalı seferler yararlı olacak

THY Bursa Şefi Aguç, bu kez aktarmalı seferlerin başarılı sonuçlar vereceğini söyledi.

Türk Hava Yolları Bursa Şefi İsmail Aguç, Antalya, Erzurum, Trabzon, Samsun, Diyarbakır, Adana, Hatay, Gaziantep, Bodrum, Denizli, İzmir, Malatya, Şanlıurfa ve Kıbrısa yapılacak aktarmalı seferlerin oldukça yararlı olacağını belirterek, direkt seferler için de adım atacaklarını bildirdi.
Turizm profesyonellerini bir araya getiren Skal International Bursanın Mart ayı toplantısı Central Otelde gerçekleşti. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Türk Hava Yolları Bursa Şefi İsmail Aguç, üyeleri yeni başlayan ve başlaması planlanan yurt içi seferler ile ilgili bilgilendirdi. Skal International Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Esgin, Yenişehir Havaalanındaki seferler ile ilgili soru işaretlerinin bir an önce çözülerek özellikle turizm sektörünün önünün açılması gerektiğini söyledi.
İsmail Aguç ise yaptığı konuşmada, Sun Expressin 18 Şubat tarihi itibari ile seferlere son vermesinden sonra Bursadaki yoğun talebi üst makamlara ilettiklerini, bu konuda üst yönetimin de ortaklığın yüzde yüz alt markası olan Anadolu Jeti Bursaya getirme kararı aldığını ifade etti.
Aguç, "2 Nisan itibariyle Anadolujet, Bursadan haftada 4 gün Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve cumartesi günleri karşılıklı olarak Ankara-Bursa seferleri yapacak. Ama tabi Ankara-Bursa seferlerinden daha çok bizim hedef kitlemiz Bursanın benimsediği, yolcu sayısında sıkıntı çıkmayacağına inandığımız ve irtibatlarını gördüğümüz özellikle Erzurum, Trabzon, Antalya, Diyarbakır hatlarının devam etmesidir. Bunlara yönelik daha çok aktarmalı uçuşlara hitap edebilecek bir program yapıldı ve aktarmalı uçuşların cazibesini ortaya koyacak güzel bir program ortaya çıktı. Biz daha önce de BTSOnun katkılarıyla Bursadan seferler yapmıştık Ankaraya. Yine aktarmalarımız vardı ama aktarma saatlerimizde bazen 7 saate varan beklemeler oluyordu. Anadolujet bu düzensizlikleri de göz önüne alarak güzel bir program hazırladı. Aktarmalı olarak Antalya, Erzurum, Trabzon, Samsun, Diyarbakır, Adana, Hatay, Gaziantep, Bodrum, Denizli, İzmir, Malatya, Şanlıurfa ve Kıbrısa Bursadan artık rahat rahat uçabileceğiz. Ama aktarma seferlerinin yararlı olacağının artık Bursa kamuoyuna anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Direkt seferler konusunda da adımlar atılacağını düşünüyorum.
1 Mayıs itibariyle tatil yörelerim olan Bodrum ve Dalaman için de cazip bağlantılar söz konusu şeklinde konuştu.
Bu seferler için siz turizm profesyonellerini de olumlu katkılar vereceğini düşünüyorum. Biz THY olarak bu seferlerin yaşaması için elimizden geleni yapacağız. Sizlerden ve yolcularımızdan gelecek öneri ve istekleri her zaman değerlendireceğiz.

Sayı: 724 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18