banner34

banner50

banner6

- AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİNDEN BEŞEVLER SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNE ÖNERİ

- AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİNDEN BEŞEVLER SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNE ÖNERİ

Gündem 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
- AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİNDEN BEŞEVLER SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNE ÖNERİ
- AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİNDEN BEŞEVLER SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNE ÖNERİ
- "ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ MESLEK LİSESİ OLSUN YÖNETİMİNİ DE SİZ DEVRALIN

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Beşevler Sanayi Sitesi yöneticilerine, sanayi sitesi içindeki Çıraklık Eğitim Merkezinin, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine dönüştürülüp, bu okulun yönetiminin sanayi sitesi yönetimine devredileceği bir proje üzerinde çalışmayı teklif etti.
Beşevler Sanayi Sitesi Başkanı Sabri Koçoğlu, Kooperatifin 2. Başkanı Hakkı Gönülkırmaz ve diğer yönetim kurulu üyelerini, DOSABSİAD Başkanı Selim Yedikardeş ve AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız ile birlikte ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin aktarılan sorunları dinledi. Kooperatif yönetimine daha önce yaptığı ziyarette, site içindeki trafik akışının düzenlenmesi ve elektrik trafolarının yenilenmesi yönünde talep geldiğini belirten milletvekili Şahin, bu taleplerin Büyükşehir Belediyesi ve UEDAŞ marifeti ile yerine getirildiğini söyledi. Hüseyin Şahin üreten Türkiyede KOBİ işletmelerinin çok değerli gördüklerini belirterek, "AK Parti hükümetleri KOBİlerimize çok önem veriyor. Bu işletmelerimize; KOSGEB, TÜBİTAK ve BEBKA ile çeşitli destekler veriyoruz. Sanayi sitelerindeki esnaf ve sanatkârlarımızın tüm sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Bize iletilen sorunları takip edip sonuçlandırıyoruz diye konuştu.
Yapılan ziyaretten memnun olduğunu söyleyen Beşevler Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Sabri Koçoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahinin kooperatif yönetimini 3 ay önce de ziyaret ettiğini belirtip bu ziyarette aktardıkları sorunların tamamının çözüme kavuşturulduğunu söyledi. Sanayi Sitesi içindeki alt yapı çalışmalarının da ilkbaharda başlayacağı müjdesini aldıklarını söyleyen Koçoğlu, "Yönetim Kurulu olarak sayın milletvekilimize sanayi sitemize gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür ederim. Aktardığımız bütün sorunları sıkı bir şekilde takip edip sonuçlandırdı. Bizimle irtibatını hiç kesmedi dedi.

- "ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ MESLEK LİSESİ OLSUN
Başkan Koçoğlu Beşevler Sanayi Sitesi içindeki Çıraklık Eğitim Merkezini öğrenci sayısının yetersiz olduğunu da belirterek, "AK Parti hükümeti teknik eğitime büyük önem veriyor. Sizden beklentimiz Çıraklık Eğitim Merkezinin Mesleki Teknik Lise olmasıdır. Nilüferde bu alanda eğitim veren başka bir kurum yok. Binanın fiziki şartları okula dönüşmek için yeterli. Çok yakınındaki BESOB Eğitim Merkezi ile birlikte çok önemli bir eğitim kurumu haline getirilebilir şeklinde konuştu

- "OKULU SİZ DEVRALIN
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin Başkan Sabri Koçoğlunun önerisini yerinde bulduğunu söyledi. Türkiyenin 10 yıl içinde ihracatını 3,5 kat attırarak 500 milyar dolara çıkaracağını ve dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girmeyi hedeflediklerini vurgulayan Hüseyin Şahin, "Bu hedefe KOBİlerimizi büyüterek ulaşacağız. Bu büyüme sırasında teknik personel ihtiyacımızı da Mesleki Teknik eğitim yapan liselerimiz karşılayacak dedi.
Bir süre önce yeni bir kanun çıkardıklarını söyleyen Hüseyin Şahin, "Kanun OSBler ile sanayi siteleri içindeki Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin o bölgelerin yönetimine devredilmesini öngörüyor. Bu okullardaki öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı ödenek veriyor. Ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızda bu okulların makine, teçhizat laboratuvarlarını yapacak. Beşevler Sanayi Sitesindeki Çıraklık Eğitim Merkezimizi bu çerçevede Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine dönüştürebiliriz diye konuştu.
Beşevler Sanayi Sitesi içindeki Çıraklık Eğitim Merkezinin öğrenci bulamadığı için verimsiz hale geldiğini ifade eden Hüseyin Şahin "Bu konuyu Milli Eğitim Bakanımıza bizzat ileteceğim. Sizden beklentim Kendi içinizde konuyu tartışmanızdır. Gelecek eğitim öğretim yılına okulu açmak için ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım diye konuştu.

- GENEL KURULA GÖTÜRECEKLER.
Hüseyin Şahin tarafından yapılan öneriyi sıcak karşıladıklarını söyleyen Başkan Sabri Koçoğlu Şubat ayında genel kurul yapacaklarını belirtti. Koçoğlu teklifi Genel Kurulda tartışacaklarını ifade ederek, "Bu arada konuyu araştıracağız. Bize ne gibi yükümlülükler getireceğini öğrenip gereğini yapacağız ifadesini kullandı.
Bilgi için: İbrahim Çoban Stratejik İletişim Danışmanı 0 532 287 65 29

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18