banner34

banner50

banner6

- AK PARTİ BURSA İL BAŞKANLIĞI, BURSA YATIRIMLARINI

- AK PARTİ BURSA İL BAŞKANLIĞI

Gündem 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
- AK PARTİ BURSA İL BAŞKANLIĞI, BURSA YATIRIMLARINI
- AK PARTİ BURSA İL BAŞKANLIĞI, BURSA YATIRIMLARINI
İKİ ÖNEMLİ TOPLANTIYLA MASAYA YATIRDI

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, yıl son gününde yoğun bir mesaiyle hem 2013, hem de Genel Seçimlerde Bursa için görülen 100 Projeyi masaya yatırdı, eksikleri gözden geçirdi. 2013 proje ve yatırımları için ilgili kuruluşların sorumlularından sunum alan İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geceyarısında da doğumevleri, hastanelerin acil servisleri ve polis karakollarına ziyarette bulunup, yılbaşı gecesinde görev yapan kamu personelinin yeni yılı kutladı, moral verdi. İl Başkanı Sedat Yalçın, yeni yıl mesajında da 2013ün Bursaya, Türkiyeye ve tüm dünyaya kalkınma, refah, barış ve mutluluk getirmesini dilerken, partisinin bu amaçlar doğrultusunda tüm teşkilat mensuplarıyla gece gündüz görev başında olduğunu söyledi.
AK Parti Bursa İl Başkanlığı, yılın son gününde Bursa yatırımları için büyük önem taşıyan çok önemli iki toplantı organize etti.
2013 YATIRIMLARINA İLİŞKİN SUNUM VE DEĞERLENDİRME
Toplantılardan ilki yatırımcı kamu kurumlarının il ve bölge müdürlerinin katılımıyla Dobruca Tesislerinde yapıldı. Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Milletvekillerinin katıldığı bu toplantıda 2013 yılı proje ve yatırımlarına ilişkin olarak ayrıntılı değerlendirme yapıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür, DSİ 1. Bölge Müdürü Sinan Tahsin Sarıoğlu, Otoyollar Bölge Müdürü İsmail Kartal, Gençlik Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli ve İl Sağlık Müdürü Özcan Akan; milletvekilleri ve AK Parti İl Yönetimine 2013 yılına ilişkin yatırım ve projelerin değerlendirmesini içeren ayrıntılı sunum yaptı.
BURSA İÇİN 100 PROJE GECEYARISI TOPLANTISINDA ELE ALINDI
İkinci önemli toplantı ise yine Bursa yatırımlarıyla ilgiliydi. AK Parti İl Yönetimi ve Bursa Milletvekilleri geç saatlerde yaptığı toplantıda, İl Başkanlığında 2011 Genel Seçimlerinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından kamuoyuna açıklanan ve Bursa için öngörülen 100 Projenin geldiği son durumu değerlendirdi. Gece yarısına kadar süren toplantıda, tüm projeler masaya yatırıldığı, yatırımlarla ilgili eksiklikler teker teker gözden geçirildi.
AK PARTİLİLERDEN YENİ YIL TURU
AK Parti İl başkanı Sedat Yalçın, Bursa Milletvekilleri ve İl Yöneticileri, bu toplantının ardından da İl Başkanlığından ayrılıp, doğumevleri, hastanelerin acil servisleri ve polis karakolları ziyaret etti. AK Partililer yeni yılın ilk bebeklerine ve ailelerine çeşitli hediyeler verirken, yılbaşı gecesi görev başında olan sağlık ve güvenlik personeline başarı diledi, yeni yıllarını kutladı.
Yılın son günündeki yoğun mesaiyi değerlendiren AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, görevlerinin siyasi irade ile kamu arasında koordinasyon sağlamak olduğunu hatırlattı. Yalçın, "Hem teşkilat mensuplarımız hem de vatandaşların yeni yıla huzur ve özgüven içerisinde girmesini sağlayan tüm kamu personelin için bir farkındalık yaratmak istedik. Geride bıraktığımız yılın muhasebesini yapıp, önümüzdeki süreçte ortaya konacak işleri ve atılacak adımları gözden geçirdik. Bursa için geleceğe yönelik bir güven duygusu oluşturduk diye konuştu.
YALÇINDAN YENİ YIL MESAJI
Sedat Yalçın, ayrıca 2012in bir değerlendirmesini yaptığı ve 2013e yönelik amaç ve umutlarını sıraladığı bir mesaj yayınladı. AK Parti iktidarının başarılı bir genel seçimin ardından oluşturulmuş güçlü bir kadroyla 2012yi Türkiye ve Bursa açısından dev yatırımların hayata geçirildiği ve temellerinin atıldığı görkemli bir sürece dönüştürdüğünü aktaran Yalçın, Türkiye için büyük önem taşıyan, biten ve başlatılan projeleri şöyle örnekledi:
"2012 her vatandaşımızın gurur duyacağı büyük hizmetlerin başlatıldığı ya da uygulamaya alındığı bir yıl oldu. İki kıtanın deniz altından birleştirilmesini öngören 150 yıllık rüya Marmaray projesine ilk kaynak yapıldı. Okullarda teknoloji devrimini kapsayan FATİH, ekonomiye can suyu veren İl Bazlı Teşvik Sistemi, eğitim sistemimizin köklü biçimde değişimini kapsayan ve mesleki yönlendirmeye dayalı 4+4+4 eğitim dönüşümü, Kadına Şiddeti Önleme Yasası, emeklileri çok ilgilendiren İntibak düzenlemesi Ülkemizi bir uçtan bir uca bağlayan ve bağlayacak dev otoyol ve hızlı tren projelerinin başlatılması ya da işletmeye alınması. İmkânsız denilebilecek proje Ovit Tünelinin temelinin atılması, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı, 8 bine yakın engelli kardeşimizin kamuda istihdamı, 400 bini aşkın engellimize ya da hastamıza evde bakım hizmeti verilmesi Aralarında Bursanın öncelikli olarak bulunduğu 35 ilde, 75 farklı noktada 3 binden fazla binanın yıkımıyla başlayan, Türkiyenin bugüne kadar gördüğü en büyük imar hareketi olan Kentsel Dönüşüm çalışmalarına girişilmesi Hiç unutmadan; ülkemizin yüzünü ağartan, savunma sanayimizin gücünü gösteren ilk prototip tankımız ALTAYın yapımı, 81 ilimizde birden başlatılan 3,5 milyon fidanı toprakla buluşturacak Türkiyenin en büyük ağaçlandırma hareketi, Orman ve Su İşleri Bakanlığımız eliyle yapınma başlanan ya da tamamlanan yüzlerce, baraj, sulama tesisi ve Konya Ovasını suyla buluşturacak 200 yıldır yapılamayan Mavi ve Bağbaşı tünelleri Ve yine ülkemizin bu alandaki 25 ülke arasına girmesini sağlayan, büyük gururumuz GÖKTÜRK-2 uydusunun yapımı, fırlatılışı ve başarıyla yörüngeye oturtulması 2012 hükümetimizin Türkiyenin büyük potansiyelini ateşlediği, harekete geçirdiği yıl oldu. İnandığımızda hayalini kurduğumuz her şeyi gerçekleştirebilecek potansiyele sahip olduğumuzu bir kez daha anladığımız bir yıl oldu 2012.
BURSA YATIRIMLARI
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursanın da 2012de merkezi hükümet ve icracı bakanlıklar eliyle yürütülen enerji, sağlık, spor ve ulaşım için gereken alt ve üst yapı, teknoloji, ekonomi ve eğitim yatırımlarından önemli ölçüde yararlandığını aktardı. Yalçın, İstanbul-İzmir Otoyolu bağlantı tünelleri ve Eskişehir-Bursa Yüksek Hızlı Tren inşaatının başladığını hatırlatırken, sağlık yatırımları için de; Orhaneli, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Karacabey, İnegöl ve Keles devlet hastanelerinin bir kısmının hizmete alındığını bir kısmının inşaatının da hızla devam ettiğini aktardı. Yalçın, Yıldırım Kalp Damar ile İnegöl ve Nilüferdeki Ağız ve Diş Sağlığı hastaneleriyle, Çekirge Devlet Hastanesi ve 1500 yataklı Yunuseli Sağlık Kompleksi için gerekli arsa tahsislerinde de son aşamaya gelindiğini duyurdu.
Halen Bursada 14 bine yakın engelli ya da bakıma muhtaç hastaya evde bakım hizmeti verildiğini kaydeden AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, DSİnin dağ yöresi, İznik, Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ovalarını kapsayan sulama tesisleri ve göletleriyle, İnegöl Adalet Sarayının hizmete girişinin de, 2012de Bursanın aldığı yatırımlardan sadece birkaçı olduğunu vurguladı. Yalçın, Türkiyenin Otomotiv Test Merkezinin de Yenişehirde yapılacağını hatırlattı.
Yalçın, ayrı bir önem taşıması bakımından; Bursada kentsel dönüşümün, bütüncül ve sosyal boyutunu da içerecek biçimde uygulanması konusunda gereken özenin gösterileceğini ekledi.
Yıl içerisinde TBMMden çıkan Büyükşehir Yasasının da yerel yönetim hizmetlerinin il sınırlarında kalan her yerleşim merkezine hızlı ve kaliteli biçimde ulaşmasına katkı sağlayacağını aktaran Yalçın, bu yasayla Bursanın da küresel marka şehirler yarışında ciddi avantaj elde etmiş olacağının altını çizdi.
2013te de AK Partinin Türkiye için ortaya koyduğu ve Büyük Millet Büyük Güç Hedef 2023 sloganıyla taçlandırdığı vizyona yönelik dev adımlar atılacağını, böylelikle Türkiyenin dünyanın lider ülkeleri arasındaki yerini alacağını ifade eden Sedat Yalçın, aynı vizyonla Bursanın da küresel marka şehirler sınıfındaki yerini şimdiden ayırdığını hatırlattı.
AK PARTİ TEŞKİLATI BURSA İÇİN
GÖREV BAŞINDA OLACAK
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, mesajını şu ifadelerle tamamladı:
"Yurtta ve dünyada barış, refah ve kalkınma için çalışan ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğanın işaretlediği yol üzerinde hedefine yürüyen tüm teşkilat mensuplarımız, bu yıl da milletçe birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek her adımın atılması için üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirecek. Teşkilatımız Osmanlının emaneti Bursamızın 100üncü yıl vizyonuna yakışır dizaynına her mensubuyla katkı koyacak. Bu duygularla, 2013 yılının aziz milletimize ve Bursalı hemşehrilerime; hayır, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18